Spin-offy "Riverdale" i "Jane the Virgin" wśród zamówień telewizji CW na przyszły sezon

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Sezon na piloty ruszył na dobre! Telewizja CW zamówiła spin-offy "Riverdale" i "Jane the Virgin", a także nową wersję "Nancy Drew" i "The Lost Boys". Mamy pierwsze szczegóły.

Dwa spin-offy, reboot filmu z lat 80., nowa "Nancy Drew" i do tego jeszcze "Batwoman" – tak wyglądają tegoroczne zamówienia na piloty w telewizji CW. Przedsmak nowego serialu superbohaterskiego z Ruby Rose w roli głównej dostaliśmy w grudniu, kiedy to Batwoman pojawiła się w crossoverze Arrowverse. A o czym będą pozostałe produkcje?

Spin-off "Riverdale", zatytułowany "Katy Keene", będzie komediodramatem muzycznym skupiającym się na bohaterce znanej z komiksu Archie Comics. Katy Keene to mieszkająca w Nowym Jorku fashionistka, która ma przyjaciół próbujących zrobić karierę na Broadwayu, na wybiegu czy też na scenie muzycznej. Pilotowy odcinek napisze Roberto Aguirre-Sacasa, showrunner "Riverdale" i "Chilling Adventures of Sabrina", wraz ze scenarzystą "Riverdale", Michaelem Grassim.

Zamówiony już wcześniej spin-off "Jane the Virgin" właśnie otrzymał tytuł: "Jane the Novela". Serial ma być antologią, inspirowaną telenowelami i opartą na fikcyjnych książkach Jane Villanuevy. Wcielająca się w tę postać Gina Rodriguez będzie narratorką. Każdy sezon będzie adaptacją innej książki. Pierwszy będzie dziać się w winnicy w Napa Valley, gdzie, zgodnie z oficjalnym opisem, "rodzinne tajemnice nie pozostają zakopane zbyt długo, podobnie jak członkowie rodziny".

Pilotowy odcinek napisze scenarzystka "Jane the Virgin", Valentina Garza. Gina Rodriguez i Jennie Snyder Urman, twórczyni "Jane the Virgin", będą producentkami wykonawczymi. Za kamerą również stanie reżyser "Jane", Brad Silberling.

"The Lost Boys" to adaptacja wampirzego filmu młodzieżowego z lat 80., w Polsce znanego jako "Straceni chłopcy". Rzecz się dzieje w słonecznym kalifornijskim miasteczku Santa Carla, które tak naprawdę jest opanowane przez wampiry. Scenariusz pilota pisze Heather Mitchell ("Skandal"), a w ekipie producentów znajduje się Rob Thomas ("iZombie", "Veronica Mars").

"Po nagłej śmierci ojca, dwóch braci przeprowadza się do Santa Carla z matką, która liczy na nowy start w miasteczku, gdzie się wychowała. Ale bracia są wciągani coraz bardziej i bardziej w uwodzicielski świat pięknych i młodych nieumarłych z Santa Carla" – czytamy w oficjalnym opisie serialu.

Na koniec jeszcze mamy niezatytułowany serial o Nancy Drew, oparty na serii młodzieżowych książek detektywistycznych. Scenariusz pilota pisze Noga Landau ("The Magicians"), którą wspomagają Josh Schwartz i Stephanie Savage ("Plotkara", "The O.C.").

"Latem, po ukończeniu szkoły średniej, 18-letnia Nancy Drew myślała, że opuści rodzinne miasteczko i wyjedzie na studia. Ale kiedy rodzinna tragedia zatrzymuje ją na kolejny rok, Nancy wplątuje się w koszmarne śledztwo ws. morderstwa, po drodze odkrywając sekrety, które są większe, niż mogła sobie wyobrazić" – brzmi oficjalny opis serialu.

Wszystkie seriale mają w tym momencie zamówienie tylko na odcinek pilotowy. W maju dowiemy się, które z nich dostaną zielone światło na pełny sezon.