"The Umbrella Academy" – zobaczcie pełny zwiastun. Czy popaprana rodzina uratuje świat przed apokalipsą?

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

0

Gdyby brakowało wam rodzin, gdzie wszyscy są lekko stuknięci, Netflix ma propozycję. Zwiastun "The Umbrella Academy" zapowiada serial superbohaterski, jakiego jeszcze nie było.

Netflix wypuścił pełny zwiastun "The Umbrella Academy", nowego serialu superbohaterskiego, opartego na komiksach i powieściach graficznych stworzonych i napisanych przez Gerarda Waya, zilustrowanych przez Gabriela Bá i wydanych przez Dark Horse Comics.

Cała historia zaczyna się w bardzo nietypowym dniu 1989 roku, kiedy to niezwiązanym ze sobą w żaden sposób kobietom rodzi się czterdzieścioro troje dzieci. Nic dziwnego? Problem w tym, że dzień wcześniej żadna z nich nie była w ciąży. Siedmioro dzieci adoptuje przemysłowiec-miliarder sir Reginald Hargreeves, który postanawia przygotować je do misji ocalenia świata. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Gdy dzieci weszły w wiek nastoletni, rodzinne więzy osłabły, a każdy z członków drużyny poszedł w swoją stronę.

Teraz ponownie nawiązują ze sobą kontakt na wieść o śmierci Hargreevesa. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Number Five wspólnie próbują rozwikłać tajemnicę śmierci swojego ojca. Ze względu na dzielące ich różnice osobowościowe i mocno odmienne umiejętności, a także mroczne widmo globalnej apokalipsy, członkowie rodziny znów zaczną się jednak od siebie oddalać.

Tak mówi bardzo poważny opis od Netfliksa, a trailer zapowiada pełną humoru jazdę bez trzymanki. Szalonym wydarzeniom, zwiastującym koniec świata, towarzyszą sarkastyczne uwagi członków nietypowej rodziny, a także cover utworu "Hazy Shade of Winter" w wykonaniu autora komiksu "The Umbrella Academy" oraz założyciela i głównego wokalisty zespołu My Chemical Romance – Gerarda Waya.

W serialu Netfliksa zobaczymy Ellen Page, która zagra rodzinną czarną owcę – Vanyę Hargreeves zwaną The White Violin. Ponadto w głównych rolach pojawią się Tom Hopper jako Luther Hargreeves/Spaceboy, Emmy Raver-Lampman jako Allison Hargreeves/The Rumor, David Castañeda jako Diego Hargreeves/The Kraken, Robert Sheehan jako Klaus Hargreeves/The Séance i Aidan Gallagher jako Number Five/The Boy.

W obsadzie "The Umbrella Academy" znajdują się jeszcze Colm Feore jako Sir Reginald Hargreeves/The Monocle, Kate Walsh jako The Handler i Mary J. Blige w roli zabójczyni zwanej Cha-Cha. Autorem scenariusza do 10-odcinkowego serialu jest Jeremy Slater ("Egzorcysta"), a showrunnerem Steve Blackman ("Fargo").

Premiera "The Umbrella Academy" 15 lutego 2019 w serwisie Netflix.