Mädchen Amick w "Seksie w wielkim mieście"? Aktorka mówi, dlaczego odrzuciła rolę Carrie

"Riverdale" (Fot. CW)

Mädchen Amick mogła być częścią "Seksu w wielkim mieście". Ba, aktorka nawet w pewien sposób związana jest z postacią Carrie Bradshaw. Jednak gdy dostała taką ofertę, postanowiła ją odrzucić.

Mädchen Amick pojawiła się w wielu serialach – zaczynając od "Miasteczka Twin Peaks", idąc przez "Central Park West", "Plotkarę", "Czarownice z East Endu" i kończąc na "Riverdale". Lista ta robiłaby pewnie jeszcze większe wrażenie, gdyby aktorka nie odrzuciła propozycji zagrania w "Seksie w wielkim mieście". Mädchen podzieliła się tą historią podczas wizyty w programie "Live with Kelly and Ryan".

W latach 90. aktorka grała postać Carrie Fairchild w operze mydlanej "Central Park West". Po tym jak serial został skasowany, jego twórca Darren Star zwrócił uwagę na kolumnę "Sex and the City" prowadzoną przez Candace Bushnell w magazynie "New York Observer". Widział w niej potencjał na kolejną telewizyjną historię.

Kelly Ripa zapytała Amick, czy "Central Park West" był w takim razie prekursorem "Seksu w wielkim mieście". Jak się okazuje, dokładnie taka sytuacja miała miejsce, a odgrywana przez Mädchen postać Carrie Fairchild poniekąd stała się wzorem dla późniejszej Carrie Bradshaw. Sama Bushnell przyznała, że bohaterka jej książek zawdzięcza swoje imię postaci z "Central Park West".

Darren Star zaproponował Amick rolę w raczkującym "Seksie w wielkim mieście". Spotkał się jednak z odmową i mocnym argumentem. Mädchen, pracując przy "Central Park West", dzieliła swój czas między planem zdjęciowym, a domem z małymi dziećmi. "Miały cztery i pięć lat" – wspomina. Czasochłonna praca na planie kolejnej produkcji uniemożliwiałaby aktorce bycie mamą, dlatego nie mogła przyjąć tej propozycji.

Dzisiaj Amick nie żałuje swojej decyzji i uważa, że Sarah Jessica Parker była idealną osobą do odegrania roli Carrie. "To był jej moment i jej serial" – mówi.

"Seks w wielkim mieście" jest dostępny na HBO GO.

REKLAMA