Mroczna i emocjonalna "Obsesja Eve" w 2. sezonie. Ekipa serialu zdradza, co dalej u Eve i Villanelle

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

0

Zabija was czekanie na 2. sezon "Obsesji Eve"? Im mniej czasu zostaje do kolejnych odcinków, tym pojawia się więcej przecieków. Ekipa serialu sypie spoilerami.

Nie tak kończą się sceny w łóżku, a zwłaszcza gdy lądują w nim dwie kobiety. W ostatnim odcinku "Obsesji Eve" tytułowa bohaterka wbiła niespodziewanie nóż w brzuch Villanelle. Teraz pora zadać pytanie, co będzie dalej.

Emerald Fennell, producentka wykonawcza i scenarzystka serialu, Sandra Oh i Jodie Cormer w rozmowie z "Entertainment Weekly" zdradzają spoilery z 2. sezonu.

– Pod wieloma względami będzie bardziej intymny i mroczny. To, co stało się pod koniec 1. sezonu, naprawdę wywarło wpływ na nasze bohaterki. To reakcja łańcuchowa, której obie doświadczyły – mówi Fennell.

Scena z nożem odbije się na zdrowiu fizycznym Villanelle (ma ranę kłutą) i psychicznym Eve (to ona ją zadała).

– Uderzyło mnie to, co dźgniecie nożem zrobiło z psychiką Villanelle - co to mówi o niej i o Eve? Czy to sprawi, iż uwierzy w to, że jest między nimi wyjątkowa relacja, czy może będzie chciała zemsty? – pyta Jodie Cormer.

Zostaje jeszcze komentarz odtwórczyni roli Eve, która niespodziewanie wskoczyła w rolę oprawcy, a prawdziwa morderczyni stała się ofiarą.

– Stan umysłu Eve zostaje pchnięty w kierunku absolutnej granicy, kiedy próbuje powstrzymać tę dziką energię, którą jest Villanelle – dodaje Sandra Oh.

Oh była zaskoczona tym, jak w nowych odcinkach związek obu bohaterek serialu rozwija się i pogłębia, co doprowadza jej bohaterkę do wkroczenia na niebezpieczną i nieoczekiwaną drogę.

Fannell dodaje z kolei, że w życiu Eve prócz wahania między tym, co jest dobre dla niej i dobre w sensie moralnym, pojawi się także odrobina mroku. "Ona żyje w ciągłym napięciu pomiędzy tym, co wybierze. Bo sama jeszcze nie wie" – mówi showrunnerka serialu.

"Killing Eve" dostępne jest na HBO GO. 2. sezon startuje 8 kwietnia.