"The Spanish Princess" pojawi się na dworze brytyjskim już tej wiosny. Zobaczcie zwiastun nowego serialu

"The Spanish Princess" (Fot. Starz)

0

Telewizja Starz zaprezentowała zwiastun "Hiszpańskiej księżniczki" – czyli adaptacji kolejnej powieści Philippy Gregory. Serial o młodości Katarzyny Aragońskiej zadebiutuje już tej wiosny.

Katarzyna Aragońska zapisała się na kartach historii przede wszystkim jako pierwsza żona króla Henryka VIII, ale jak zapowiada pierwszy zwiastun "The Spanish Princess", tym razem księżniczkę zobaczymy z zupełnie innej strony. Serial pokaże przede wszystkim młode lata Katarzyny, kiedy ze słonecznej Hiszpanii przybywa na ponury brytyjski dwór.

Kiedy poślubiona przez przyszłego króla Katarzyna doświadcza nagłej tragedii, zmuszona jest wziąć los we własne ręce i zadbać o to, co jej należne, czyli tron brytyjski. Jak tłumaczyła dla Entertainment Weekly showrunnerka serialu Emma Frost:

– Nikt wcześniej nie pisał o czasach jej młodości. Zazwyczaj pokazuje się ją jako starą, niechcianą kobietę, ale [Katarzyna] była niezwykle fascynującą postacią. To tak naprawdę bardzo współczesna bohaterka i cieszy mnie możliwość opowiedzenia historii kobiety, która była tak bardzo zdeterminowana, aby pokierować własnym losem.

"The Spanish Princess" będzie już trzecim serialem na podstawie powieści Philippy Gregory, które pokazują dobrze znaną historię z perspektywy kobiet. Nowy serial ma też dać spojrzenie na życia członków mniejszości rasowych, którzy żyli w ówczesnej Anglii, a o których podręczniki od historii prawie w ogóle nie wspominają.

Produkcja Starz będzie adaptacją dwóch powieści Gregory: "Wiecznej księżniczki" i "Klątwy Tudorów". Poprzednie seriale na podstawie twórczości autorki, czyli "Biała królowa" i "Biała księżniczka", przyniosły sławę Rebecce Ferguson i Jodie Comer.

Tym razem swoją szansę w tytułowej roli dostanie Charlotte Hope, znana wcześniej m.in. z roli Myrandy w "Grze o tron". Poza Hope w obsadzie znajdą się jeszcze m.in.: Angus Imrie, Harriet Walter, Laura Carmichael, Ruairi O'Connor, Georgie Henley, Elliot Cowan oraz Alexandra Moen.

W Polsce "The Spanish Princess" pojawi się wiosną w HBO GO.