Kto najbardziej płakał na planie 8. sezonu "Gry o tron"? Lena Headey bezlitośnie to zdradziła

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Dziewięć lat na planie "Gry o tron" pozwoliło grającym w serialu aktorom poznać się niemal na wylot. Teraz Sophie Turner i Lena Headey zdradzają szczegóły pracy z Kitem Haringtonem.

Sophie Turner, Lena Headey i Kit Harington przez dziewięć lat pracowali razem na planie "Gry o tron". Przez taki okres można poznać człowieka z wielu różnych stron. Aktorki zdradzają kilka szczegółów pracy z Kitem – począwszy od obsesji na punkcie włosów, a kończąc na emocjonalnym czytaniu scenariusza.

Odtwórca roli Jona Snowa przez ostatnie lata swoje fryzury konsultował nie z fryzjerem, a z władzami HBO. Podpisany kontrakt zabraniał mu ścinania włosów, póki był częścią "Gry o tron". Być może ten zakaz skłonił go do nadmiernej troski o swoją czuprynę.

Sophie Turner, czyli serialowa Sansa Stark, w rozmowie z "InStyle" zdradziła, kto jej zdaniem ma najlepsze włosy na planie. Dorzuciła też wzmiankę o wrażliwości aktora na swój wygląd.

– Kit Harington. Ze wszystkich osób na planie serialu to on prawdopodobnie najbardziej dbał o swoje włosy. Ma obsesję. Przed wyjściem na czerwony dywan zawsze zobaczycie go układającego końcówki loków i upewniającego się, że wyglądają idealnie.

Lena Headey, grająca Cersei Lannister, w rozmowie z MTV również poruszyła temat Kita. Najpierw zaczęła od słynnego już wspólnego czytania scenariusza, podczas którego aktor poznał dalsze losy Jona Snowa.

– Odbyliśmy wielkie, wspólne czytanie. Żegnanie się ze wszystkimi było bardzo wzruszające. To było dziewięć lat. Nie mogę powiedzieć nic więcej. Nie mogę powiedzieć, jak się czułam – oznajmiła aktorka.

Choć Lena nie mogła zdradzić, jakie były jej odczucia w ten szczególny dzień, nie miała problemu z tym, by opisać emocje kolegi z planu. Na pytanie, kto podczas wspólnego czytania scenariusza płakał najbardziej, wskazała na Kita.

– Powiedziałabym, że Kit Harington płakał najbardziej. Jest naprawdę zbyt emocjonalny – powiedziała.

"Gra o tron" dostępna jest na HBO GO. 8. sezon startuje 15 kwietnia.