Joe z serialu "Ty" jest podobny do Dana z "Plotkary"? Penn Badgley porównuje swoich bohaterów

"Ty" (Fot. Lifetime)

0

Dan Humphrey był plotkarą, Joe Goldberg jest stalkerem i mordercą. Obie te postacie zagrał Penn Badgley, który sam nie uciekł od skojarzeń jednej roli z drugą. O co w nich chodzi?

Jeśli oglądaliście "Plotkarę" i netfliksowy serial "Ty", z pewnością zauważyliście pewne podobieństwo między postaciami Dana Humphreya i Joe Goldberga. Od tych skojarzeń nie uciekł także Penn Badgley, który odgrywa obie role.

Zarówno Dan, jak i Joe są romantykami i stalkerami, jednak pierwszy z nich nie był skłonny do morderstwa. Co o podobieństwie tych postaci sądzi odgrywający je aktor?

– Jakaś część mnie, która opierała się porównaniu Joego do Dana, przestała istnieć, ponieważ odkryłem, że jest to surrealistyczny rozwój Dana. To bardzo wyjątkowy biały mężczyzna, który z jakichś powodów uznał, że jest outsiderem. Ale gościu, ty nie jesteś outsiderem – jesteś w tym klubie, wszyscy inni są na zewnątrz. Byłoby to takie komiczne, gdyby nie impuls generujący uprzedzenia, które mogą przełożyć się na przemoc – mówi aktor w rozmowie z "The New York Timesem".

Zdaniem Penna duży wpływ na odbieranie romantycznego księgarza mordercy ma sposób, w który został on pokazany w serialu.

– Myślę, że sposób postrzegania Joego – przedstawionego pierwszy raz w sposób odpowiedzialny – spowodowany jest pokazaniem go jako postaci romantycznej, czarującej i wspaniałej. Jednocześnie dajemy do zrozumienia: "Ten gość zabił cztery osoby i jeszcze Beck. Co jeszcze możemy powiedzieć o tej postaci?" – dodaje Penn.

Badgley nie po raz pierwszy mówi o podobieństwach między Joem i Danem. W zeszłym roku w rozmowie z E! Online komentował to jednak trochę inaczej.

– Jeśli ktokolwiek zechce połączyć kropki i stworzyć paralelę... Może faktycznie jest jakieś podobieństwo, przynajmniej częściowe. Oczywiście, ten serial nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Jak widać, jeszcze kilka miesięcy temu aktor unikał tego porównania, dzisiaj nie tylko je dostrzega, ale i chętniej wypowiada się w jego temacie.

Serial "Ty" dostępny jest w serwisie Netflix.