Czekacie na crossover "The Good Place" i "Parks and Rec"? Mike Schur nie ma dla was dobrych wiadomości

"The Good Place" (Fot. NBC)

"The Good Place" i "Parks and Recreation" mogłyby spokojnie istnieć w jednym serialowym świecie. Ale twórca obu produkcji powiedział, że na ich crossover nie mamy co liczyć.

Jeśli z wytrwałością śledzicie kolejne seriale Mike'a Schura, to mogliście już zauważyć liczne easter eggi ze świata "Parks and Recreation", które twórca poukrywał w "The Good Place". Reklama perfum Dennisa Feinsteina, wzmianka w gazecie o Jeanie-Ralphio, a ostatnio nawet Lil' Sebastian w zaświatach. Dla niektórych fanów to niezbite dowody na to, że Pawnee oraz Dobre i Złe Miejsce istnieją w jednym Schur-uniwersum.

Dodajmy do tego jeszcze aktorów, którzy pojawili się w obu serialach, jak choćby Adam Scott (Ben/Trevor), Kristen Bell (Ingrid de Forest/Eleanor) czy Marc Evan Jackson (Trevor Nellson/Shawn) i aż prosi się o crossover między tymi dwoma znakomitymi sitcomami. Szczególnie że obsada "Parks and Recreation" z pewnością chętnie ponownie pojawiłaby się jeszcze raz na ekranie.

Niestety, jakiekolwiek marzenia o wizycie ekipy z "The Good Place" w Pawnee albo pojawienia się Leslie Knope w Dobrym Miejscu (no bo przecież raczej nie w Złym), zostały właśnie zgaszone przez samego Mike'a Schura. "Chcę powiedzieć to jasno i wyraźnie, to się nigdy nie wydarzy. Koniec dyskusji" – skomentował tę kwestię Schur w trakcie panelu na TCA Press Tour, gdzie promował swój najnowszy sitcom "Abby's".

Według Schura, liczne odniesienia do jego poprzedniego sitcomu są tu jedynie dla czystej przyjemności fanów (i tworców), a nie zapowiadają żadnych większych połączeń. Dlatego nie powinniśmy za bardzo wczytywać się w gościnny występ L'il Sebastiana w 3. sezonie.

– To, co sprawia wielką przyjemność w tworzeniu "The Good Place", to właśnie wstawianie bez żadnego powodu easter eggów z "Parks and Rec". I zrobiliśmy to już co najmniej kilkanaście razy. I to też było całkowicie przypadkowe, kiedy tworzyliśmy odcinek pełen zwierząt w Dobrym Miejscu. Uznaliśmy, że ze względu na "stare dobre czasy" pokażemy Li'l Sebastiana – tłumaczył Schur.

Twórca przyznał, że podoba mu się pomysł, że "L'il Sebastian krąży gdzieś po niebie, a Janet się nim opiekuje", ale niestety na większe połączenie między serialami nie mamy co liczyć.

Jeśli słowa Mike'a Schura są dla was równie tragiczne, co śmierć pewnego małego konia dla mieszkańców Pawnee, to chyba najwyższa pora raz jeszcze posłuchać "5000 Candles in the Wind" i pocieszyć się zdjęciem z wizyty L'il Sebastiana w niebie.

"The Good Place" dostępne jest na Netfliksie. "Parks and Recreation" możecie obejrzeć w Amazon Prime Video.

REKLAMA