Richard Gere i Helen McCrory w nowym serialu BBC. Zobaczcie zwiastun "MotherFatherSon"

"MotherFatherSon" (Fot. BBC)

Scenarzysta "Zabójstwa Versace" powraca do Londynu w swoim najnowszym serialu. Pierwszy zwiastun "MotherFatherSon" zapowiada trzymający w napięciu thriller psychologiczny.

Nowy serial BBC Two "MotherFatherSon" ma wrzucić widzów w sam środek świata mediów i polityki. Richard Gere gra amerykańskiego biznesmena Maxa mającego pod swoją kontrolą brytyjskie i światowe media. Gere ostatnim razem pojawił się na telewizyjnym ekranie w 1976 roku, a występ w "MotherFatherSon" to zarazem jego pierwsza główna serialowa rola.

Oprócz Gere'a w głównej obsadzie znaleźli się Helen McCrory w roli brytyjskiej dziedziczki i byłej żony Maxa Kathryn oraz Billy Howle ("Na plaży Chesil") jako ich syn Caden, któremu pisane jest pójść w ślady ojca. Kiedy jednak wychodzące na jaw rodzinne sekrety i autodestrukcyjne działania Cadena zaczynają zagrażać rodzinnemu biznesowi, ich imperium nagle staje w obliczu kryzysu.

Dla scenarzysty serialu Toma Roba Smitha "MotherFatherSon" to już kolejny po "London Spy" serial dla BBC Two i zarazem powrót do rodzinnego miasta po zeszłorocznym "American Crime Story: Zabójstwo Versace". Podobnie jak z poprzednimi projektami, Smith samodzielnie napisał scenariusz do całego sezonu. Reżyserem wszystkich ośmiu odcinków jest James Kent.

W serialu zagrają dodatkowo m.in.: Ciarán Hinds ("Terror"), Sarah Lancashire ("Happy Valley"), Elena Anaya ("Wonder Woman"), Danny Sapani ("Harlots"), Sinéad Cusack ("Marcella"), Paul Ready ("Bodyguard"), Pippa Bennett-Warner ("Harlots") oraz Joseph Mawle ("Gra o tron"). "MotherFatherSon" zadebiutuje na BBC Two jeszcze w tym roku.

REKLAMA