"Ruchome piaski" – zwiastun młodzieżowego kryminału Netfliksa ze Szwecji. Kiedy premiera serialu?

"Ruchome piaski" (Fot. Netflix)

0

Pierwszy szwedzki serial Netfliksa to kryminał "Ruchome piaski" na podstawie popularnej powieści, który tworzy m.in. scenarzystka "Mostu nad Sundem". Mamy zwiastun i datę premiery.

"Ruchome piaski", czyli pierwszy serial Netfliksa ze Szwecji, to ekranizacja książki autorstwa Malin Persson Giolito, która została wybrana Najlepszą Nordycką Powieścią Kryminalną w 2017 roku. Opowiada ona historię nastolatki oskarżonej o popełnienie zbrodni, która wstrząsnęła całym krajem.

Po tym jak w prywatnej szkole podstawowej w prestiżowej dzielnicy Sztokholmu dochodzi do strzelaniny, Maja Norberg – zwyczajna uczennica liceum – zostaje oskarżona o morderstwo. W trakcie procesu, oprócz faktów na temat tragicznego dnia, na jaw wychodzą także informacje o jej związku z Sebastianem Fagermanem i jego dysfunkcyjnej rodzinie.

Autorką scenariusza do "Ruchomych piasków" jest Camilla Ahlgren ("Most nad Sundem", "Marcella"), reżyserują Per-Olav Sørensen ("Nobel", "Bitwa o ciężką wodę") i Lisa Farzaneh ("Arne Dahl"). W serialu wystąpią m.in. Hanna Ardéhn, William Spetz, Felix Sandman, David Dencik, Reuben Sallmander, Anna Björk, Christopher Wollter, Evin Ahmad, Maria Sundbom, Rebecka Hemse, Helena af Sandberg, Shanti Roney i Ella Rappich.

Premiera serialu "Ruchome piaski" 5 kwietnia w serwisie Netflix.