"Plotkara" też powróci w nowej wersji? Szef CW mówi, jakie są na to szanse

0

W czasach rebootów i remake'ów powrócić może dosłownie wszystko, "Plotkara" też. Szef telewizji CW przyznaje, że nie jest to wykluczone, jest tylko jedno "ale".

Podczas TCA Press Tour prezes telewizji CW, Mark Pedowitz, miał do przekazania mnóstwo dobrych wieści. Już w tym momencie zamówienie na nowe sezony ma dziesięć seriali tej stacji, m.in. "Riverdale", "Dynastia", "Legacies" i produkcje superbohaterskie. 2. sezon dostał także reboot "Czarodziejek", za to na razie CW waha się, czy przedłużyć "Roswell w Nowym Meksyku".

Jako że rebootów jest ostatnio w CW coraz więcej, dziennikarze zapytali Pedowitza o ewentualny powrót "Plotkary". I, jak się okazuje, nie jest to niemożliwe. Ale najpierw musieliby się na to zgodzić twórcy oryginalnej serii, Josh Schwartz i Stephanie Savage.

– Były dyskusje, ale nie wiem, czy już jesteśmy w tym miejscu. Nie wiem, jak to by wyglądało. Wiele zależy od Warner Bros. oraz Josha i Steph, bo nie chcielibyśmy robić niczego bez nich – powiedział Pedowitz.

"Plotkara", która wystartowała w 2007, a zakończyła się w 2012 roku, przetrwała sześć sezonów na antenie CW i stała się prawdziwym fenomenem wśród nastolatek na całym świecie. Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford i Ed Westwick z nieznanych młodych aktorów przemienili się w celebrytów.

Czy byłaby szansa na ich powrót, gdyby postanowiono kontynuować "Plotkarę" w jakiejś formie? W tym momencie raczej nie. Blake Lively nieźle sobie radzi na dużym ekranie. Leighton Meester zajęła się mniejszymi projektami i mówi, że za nic by nie wróciła na plan "Plotkary". Penn Badgley gra główną rolę w serialu "Ty". Z kolei Ed Westwick ma kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia, po tym jak został oskarżony o gwałty przez kilka kobiet (ale pojawi się w nowej serii "White Gold").

Może w takim razie reboot z zupełnie nowymi aktorami? Problem w tym, że zajęci są także twórcy serialu, którzy obecnie jednocześnie prowadzą produkcję "Marvel's Runaways" i "Dynastii". O powrocie "Plotkary" w najbliższym czasie nie ma raczej mowy, ale za kilka lat – kto wie?

"Plotkara" jest dostępna w serwisie Netflix.