"Skandal w angielskim stylu" będzie antologią. O kim opowie 2. sezon serialu?

"Skandal w angielskim stylu" powróci do BBC z kolejną bardzo brytyjską kontrowersją. Tym razem w głównej roli zobaczymy kobietę.

"Skandal w angielskim stylu" będzie brytyjską odpowiedzią na amerykańskie antologie, takie jak "American Crime Story" czy "Feud". Podczas gdy 1. sezon produkcji opowiadał o liderze Partii Liberalnej, który zlecił morderstwo swojego kochanka, nowa odsłona skupi się na zupełnie innej kontrowersji, która wstrząsnęła Wielką Brytanią w XX wieku.

Zgodnie z zapowiedziami producenta serialu Dominica Treadwella-Collinsa, 2. sezon opowie o pierwszym publicznym akcie slut-shamingu, czyli piętnowania kobiet za ich seksualność. A dokładnie o przypadku Margaret Campbell, księżnej Argyll, i skandalu związanego z jej rozwodem w latach 60.

– Skupimy się na bardzo słynnym rozwodzie z jej drugim mężem. Kiedy on przeglądał jej prywatne rzeczy, znalazł listę mężczyzn, z którymi spała, oraz trzy polaroidowe zdjęcia, na których sfotografowano ją ubraną tylko w perły i w trakcie seksu oralnego z mężczyzną, którego twarz jest poza kadrem – powiedział Treadwell-Collins w rozmowie z Radio Times.

Tożsamość "mężczyzny bez twarzy" pozostawała przez wiele lat tajemnicą i jak przypomina twórca serialu, "ludzie podejrzewali, że może to być ktoś nawet z rodziny królewskiej lub rządu albo hollywoodzki aktor". Margaret Campbell została wówczas określona przez sędziego lorda Wheatleya jako "wyjątkowo rozwiązła kobieta, której seksualne pożądanie może zostać zaspokojone tylko z wieloma mężczyznami".

W 1. sezonie "Skandal w angielskim stylu" główne role zagrali Hugh Grant i Ben Whishaw, który został za swój występ nagrodzony Critics' Choice Award i Złotym Globem. Możemy więc spodziewać się, że w roli księżnej Argyll również zobaczymy uznaną brytyjską gwiazdę. Dominic Treadwell-Collins zdradził, że trzy aktorki już zgłosiły się do niego z chęcią występu.

Scenariusz do 2. sezonu napisze Sarah Phelps, która ma na swoim koncie ostatnie adaptacje powieści Agathy Christie dla BBC: "Ordeal by Innocence" i "The ABC Murders". Treadwell-Collins przyznaje jednak, że dalej pracuje ze scenarzystą 1. sezonu Russellem T Daviesem nad kolejnymi pomysłami, więc niewykluczone, że "Skandal w angielskim stylu" doczeka się jeszcze kolejnych serii.

"Skandal w angielskim stylu" dostępny jest na HBO GO.

REKLAMA