To już koniec "Poldarka"! Zobaczcie, jak ekipa serialu świętuje ostatni dzień na planie

"Poldark" (Fot. BBC)

Szykujcie się na pożegnanie z bajeczną Kornwalią i melodramatami z udziałem pięknych ludzi ubranych w XVIII-wieczne kostiumy. Ekipa "Poldarka" właśnie zakończyła pracę – zobaczcie foty.

Koniec serialu "Poldark" jest już bardzo bliski. Zdjęcia do finałowego sezonu właśnie zostały zakończone, a grający główne role Aidan Turner i Eleanor Tomlinson oraz producenci Karen Thrussell i Michael Ray pozowali do pamiątkowych fotografii z kwiatami i szampanem w ręku.

Tomlinson zrobiła jeszcze jedną fajną rzecz, a mianowicie wrzuciła na Instagram wideo, które zostało zrobione tuż po tym jak dowiedziała się, że zagra serialową Demelzę. Dziś wiemy, że dla obu stron ten casting był strzałem w dziesiątkę.

5. sezon "Poldarka" zobaczymy jeszcze w tym roku i ma on wypełnić lukę pomiędzy siódmą a ósmą książką Winstona Grahama. 4. sezon zawierał wydarzenia z powieści nr 7 z cyklu o Poldarku, czyli "Fali gniewu". Ponieważ kolejna powieść, "Przybysz z morza", zawiera dziesięcioletni przeskok czasowy i opowiada o dorosłych dzieciach Poldarków i Warlegganów, serial postanowił iść w inną stronę.

Zamiast adaptować bezpośrednio książkę scenarzystka Debbie Horsfield opowie nam o dalszych losach Rossa i Demelzy Poldarków, dopisując wątki, które Graham ledwie napomknął w swoich powieściach. Zostanie rozwiązany cliffhanger z finału 4. sezonu i wypełnione wszystkie luki. Zobaczymy, jak Ross próbuje zostawić za sobą Westminster i znów spędzać więcej czasu z bliskimi. Jego spokój jednak się skończy, kiedy dawny przyjaciel poprosi o pomoc.

Do obsady serialu dołączyli Lily Dodsworth Evans ("Geniusz"), Kerri McLean ("Electric Dreams"), Sofia Oxenham ("Grantchester"), Vincent Regan ("300"), Peter Sullivan ("Entebbe") i Freddie Wise ("Maleficent 2"). 5. sezon "Poldarka" zostanie pokazany w 2019 roku.

REKLAMA