Obudź się, Ameryko! "Opowieść podręcznej" w teaserze 3. sezonu nawiązuje do słynnego spotu politycznego

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0

Podczas Super Bowl została pokazana zapowiedź 3. sezonu "Opowieści podręcznej". Zobaczcie, jak Hulu nawiązuje do słynnej reklamówki politycznej, jednocześnie przekazując ostrzeżenie.

"W Ameryce znów zaświtał poranek. Dziś więcej kobiet pójdzie do pracy niż kiedykolwiek w historii naszego kraju. W tym roku urodzą się tuziny nowych dzieci w szczęśliwych, zdrowych rodzinach. Znów zaświtał poranek" – mówi przyjemny męski głos, któremu towarzyszy kojąca muzyka i idylliczne obrazki.

A potem wszystko zostaje zburzone, świat staje w płomieniach i widzimy, jaka jest brutalna prawda stojąca za tą bajką. "Obudź się, Ameryko. Poranek się skończył" – ostrzega June (Elisabeth Moss). A my widzimy, jak jeden z symboli amerykańskiej demokracji i wolności, pomnik Waszyngtona w D.C., zamienił się w gigantyczny krucyfiks.

Teaser, który został pokazany w przerwie finału Super Bowl, to bezpośrednie nawiązanie do "Morning in America", spotu Ronalda Reagana z 1984 roku. Urzędujący wówczas prezydent USA przekonywał Amerykanom, że zasługuje na drugą kadencję, bo dzięki niemu wszyscy są szczęśliwi i bogaci jak nigdy dotąd.

Co będzie dalej w serialu platformy Hulu? Jak pewnie pamiętacie, w finale 2. sezonu "Opowieści podręcznej" June stanęła przed wyborem: ucieczka czy Gilead. I wybrała Gilead, licząc na to, że jeśli zostanie, będzie mogła pomóc swojej córce, Hannie. Tymczasem Emily, uratowana przez swojego nietypowego komendanta, zabrała młodszą córkę June i uciekła z nią do Kanady.

W 3. sezonie walka rozpocznie się na nowo. Powrócą bohaterowie, których już znamy, w tym Waterfordowie i Nick, a do nich dołączy grupka nowych osób. Przede wszystkim Christopher Meloni ("Happy!") i Elizabeth Reaser ("Nawiedzony dom na wzgórzu") w roli komendanta Winslowa i jego żony. Para ugości Waterfordów podczas ważnej podróży – komendant Winslow okaże się władczym i magnetycznym człowiekiem, a komendantowa będzie przyjaciółką i inspiracją dla Sereny Joy.

Daty premiery 3. sezonu "Opowieści podręcznej" na razie nie znamy, ale Hulu podaje, że serial wróci "wkrótce". Nie wiadomo też jeszcze, jakie będą dalsze losy serialu w Polsce, po tym jak z naszego kraju wycofał się Showmax.

1. sezon "Opowieści podręcznej" jest dostępny na HBO GO.