Ruszyły zdjęcia do 3. sezonu "Watahy". Aleksandra Popławska pozdrawia z planu, ale nie w Bieszczadach!

Wiktor Rebrow i prokurator Iga Dobosz już niedługo z powrotem zagoszczą na ekranach polskiego HBO. Właśnie ruszyły zdjęcia do 3. sezonu "Watahy".

Na 3. sezon pierwszego polskiego serialu HBO na podstawie oryginalnego pomysłu nie będziemy musieli czekać tak długo jak na poprzedni. "Wataha" wystartowała z 1. sezonem w 2014 roku, wróciła do HBO po trzech latach, a już teraz rusza produkcja nowych odcinków. Tak skomentował początek zdjęć producent serialu, Bogumił Lipski:

– Granica między Ukrainą a Polską, a tym samym Unią Europejską ciągle nas inspiruje, a nasze Bieszczady są po prostu piękne i fascynujące. Wracamy tam, bo gdzie jak nie w Bieszczadach można nakręcić trzeci sezon "Watahy". Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie. Przed nami kilka miesięcy ciężkiej pracy.

Na ekranie z powrotem zobaczymy Leszka Lichotę, Aleksandrę Popławską, Andrzeja Zielińskiego, Dagmarę Bąk, Macieja Mikołajczyka, Jacka Lenartowicza, Jarosława Boberka, Mariusza Saniternika, Andrzeja Konopkę i Piotra Żurawskiego. Reżyserować 3. sezon "Watahy" będzie Olga Chajdas, która w zeszłym roku dostała została nagrodzona na Festiwalu w Gdyni za swój debiut filmowy "Nina".

Jeśli 2. sezon "Watahy" przypadł wam do gustu bardziej niż pierwszy, to ucieszy was fakt, że scenariusz nowych odcinków pisze grupa scenarzystów z poprzedniej serii, czyli Piotr Szymanek, Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Za zachwycające zdjęcia Bieszczad raz jeszcze odpowiadać będzie operator Tomasz Augustynek.

Aleksandra Popławska już jest na planie "Watahy", który jednak na razie Bieszczad nie przypomina. Zdjęcia w górach mają się jednak zacząć już w przyszłym tygodniu i potrwać do czerwca. Na razie nie ma informacji o premierze sezonu, ale prawdopodobnie będzie to jesień tego roku.

"Wataha" dostępna jest w HBO GO.

REKLAMA