"Nauki niezbyt ścisłe" po raz drugi. Zobaczcie, co kombinuje nietypowy belfer w zwiastunie 2. sezonu

"Nauki niezbyt ścisłe" (Fot. NBC)

"Nauki niezbyt ścisłe" powracają, ale nie po to, żeby ktokolwiek mógł się nauczyć biologii. Zapowiedź 2. sezonu nie pozostawia wątpliwości: nasz ulubiony profesorek zajmie się dalszym knuciem.

"Nauki niezbyt ścisłe" za miesiąc wracają z 2. sezonem, a Jack Griffin (Glenn Howerton) ma już nowy plan, jak uciec raz na zawsze z Toledo i zostawić za sobą uczenie biologii w szkole średniej (nie żeby uczenie biologii faktycznie miało kiedykolwiek miejsce).

Przypomnijmy, serial stworzony przez Mike'a O'Briena ("Saturday Night Live"), opowiada o profesorze filozofii, wyrzuconym z Uniwersytetu Harvarda i zmuszonym do powrotu do rodzinnego miasteczka w Ohio oraz podjęcia pracy w lokalnym liceum. Tyle że Jack, zamiast uczyć młodzież biologii, całą swoją energię (i swoich uczniów) poświęca planowaniu zemsty na rywalu, który doprowadził do jego zwolnienia. Tymczasem dyrektor szkoły, Ralph Durbin (Patton Oswalt) robi co może, żeby go zatrzymać.

I tak właśnie zaczyna się zapowiedź 2. sezonu. Ralph błaga Jacka, żeby został w Whitlock High School, ten łaskawie się zgadza, ale tylko dlatego, że wykombinował już nowy plan. Żeby uciec z Toledo, postanawia napisać książkę o zwykłych ludziach z Toledo i ich recepcie na szczęśliwe życie. A ponieważ sam nie wie nic o ludziach z Toledo, zatrudnia do pomocy swoich uczniów.

Na naukę biologii wciąż nie ma szans, choć już wiemy, że Jack nie jest oszustem i biologię ma w małym palcu (ale jego jedyną miłością pozostaje filozofia). Ale są szanse, nawet duże, na kolejne cenne lekcje życia zarówno dla dzieciaków, jak i ich niekonwencjonalnego belfra.

"Nauki niezbyt ścisłe" wracają 7 marca w USA. Wciąż niestety nie wiadomo, jakie będą dalsze losy serialu w Polsce. 1. sezon był dostępny na platformie Showmax, która już wycofała się z naszego kraju.

REKLAMA