"Poldark" wróci z kolejnymi sezonami za kilka(naście) lat? Producentka opowiada o przyszłości serii

"Poldark" (Fot. BBC)

5. sezon będzie na razie ostatnim spotkaniem z Rossem i Demelzą, ale producentka "Poldarka" już ma nadzieję na kolejne sezony. Choć nie powinniśmy się ich spodziewać w najbliższej przyszłości.

Seria historycznych powieści Winstona Grahama o Rossie Poldarku doczekała się aż 12 tomów, ale podstawą czwartego i przedostatniego sezonu serialowej adaptacji była zaledwie część siódma, czyli "Fala gniewu". Co więcej, finałowa seria "Poldarka" nie przeniesie na ekran 8. tomu, dziejącego się 10 lat po wydarzeniach z poprzedniej części, za to skupi się właśnie na tym okresie, któremu powieści Grahama nie poświęciły wiele miejsca.

Czy możemy spodziewać się w przyszłości adaptacji reszty serii? W rozmowie z Radio Times producentka "Poldarka" Karen Thrussell powiedziała, że ma nadzieję, iż kolejne sezony jeszcze powstaną. Jednocześnie dodała, że na adaptację księgi ósmej, czyli "Przybysza z morza" i kolejnych, które opowiadają przede wszystkim o dzieciach Poldarków i Warlegganów, musielibyśmy jeszcze trochę poczekać.

– Ross byłby wtedy po czterdziestce i myślę, że dalej skupilibyśmy się na nim i Demelzie, bo po prostu uwielbiamy te postacie. Powieści są fantastyczne. Byłby to dla mnie zaszczyt, gdybyśmy mogli je zekranizować, gdyż serial z lat 70. skończył się właśnie tam, gdzie my jesteśmy teraz. Jako czytelniczka i fanka tych książek bardzo bym chciała dotrzeć do końca – powiedziała Thrussell.

Twórczyni serialu Debbie Hersfield przyznała jednak, że na razie nie są prowadzone żadne rozmowy z BBC, które jasno wyznaczyło limit pięciu sezonów. Jednocześnie Hersfield zaznaczyła, że nie wyklucza możliwego powrotu "Poldarka" w dalszej przyszłości: "Nigdy nie powiem nie. Wszystkim nam fantastycznie tworzyło się ten serial i zostało jeszcze kilka świetnych książek, więc kto wie?"

REKLAMA