Zdjęcia i spoilery z 2. sezonu "Wielkich kłamstewek". Czy ekipa planuje zrobić też 3. sezon hitowego serialu?

0

"Wielkie kłamstewka" wrócą do HBO w czerwcu. Tymczasem podczas piątkowego TCA Press Tour ekipa z serialu otworzyła całkiem sporą paczkę ze spoilerami. Łapcie je wszystkie.

Podczas piątkowego panelu TCA Meryl Streep, Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Laura Dern, Shailene Woodley, Zoë Kravitz i David E. Kelley, czyli ekipa "Wielkich kłamstewek" przybliżyła nam, czego powinniśmy spodziewać się w 2. sezonie serialu. Przy okazji pada odpowiedź na pytanie, czy możemy liczyć także na jego trzecią część.

Meryl Streep niewiele powiedziała o swojej relacji z synową, Celeste, graną przez Kidman. Zdradziła tylko, że bardzo ją kocha. Zresztą podobnie jak cały serial.

– Kocham ten serial. Uzależniłam się od niego. To doskonały przykład tego, co wiemy i czego nie wiemy o ludziach, ich rodzinach, przyjaciołach i ich tajemnicach. To, co było niepowiedziane, niepokazane i niewiadome, przyciągało z wielką siłą do serialu. To było bardzo ekscytujące. Więc kiedy tylko pojawiła się okazja dołączenia do ekipy, powiedziałam: "Tak!". Chciałam stać się częścią tego świata – mówi aktorka.

wielkie_kłamstweka_3

Twórca serialu, David E. Kelley, zdradza ogólny zarysy fabuły 2. sezonu.

– Życie głównych bohaterek wydaje się poukładane, ale później pojawiają się pęknięcia i szczeliny, które poszerzają się w bardzo szybkim tempie – mówi.

Kelley zwraca uwagę na to, że pierwszy sezon zakończył się w otwarty sposób zostawiając wiele pytań bez odpowiedzi. Jednak druga część nie idzie w stronę poszerzenia fabuły, a jeszcze bardziej wnikliwie wgłębia się w kwestię tego, jak kłamstwo przenika ten świat i życie tych ludzi.

Jane (Shailene Woodley) będzie starać się przezwyciężyć traumę, którą zafundował jej Perry. To, jak ona z tym sobie radzi i idzie naprzód, ma być ważną częścią tego sezonu. Na pewno będzie mogła liczyć na wsparcie swoich przyjaciółek.

wielkie_kłamstweka

Po wydarzeniach z 1. sezonu, babskie grono poszerzy się o postać Renaty. "Posiadanie jakichkolwiek przyjaciół jest dla niej ekscytujące" – mówi odgrywająca tę postać Laura Dern, a Zoë Kravitz dodaje, że panie nadal będą żyły w pewnego rodzaju konflikcie, jednak teraz jest coś, co je łączy.

2. sezon serialu "Wielkie kłamstewka" zapowiada się świetnie, ale czy otwiera drzwi przed jego kontynuacją? Kelley mówi, że nie ma takich planów.

– Podoba nam się zakończenie 2. sezonu. Prawdopodobnie to będzie na tyle – mówi.

A Nicole Kidman dodaje tylko, że po 1. sezonie mówił dokładnie to samo.

wielkie_kłamstweka_2

"Wielkie kłamstewka" dostępne są w HBO GO. 2. sezon startuje w czerwcu.