12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Son" (Fot. AMC)

"Kraina bezprawia" i "Syn" zakończą się tej wiosny. Data premiery serialowego "Imienia róży". Programy najchętniej oglądane przez telewidzów w Polsce. A oprócz tego "The Expanse", "Black-ish" i nie tylko.

1. "Kraina bezprawia" i "Syn" zakończą się tej wiosny. Telewizja AMC ogłosiła, że 24 marca w USA i 1 kwietnia w Polsce będzie mieć premierę sezon 3B "Krainy bezprawia". Z kolei 24 kwietnia w USA i w maju w Polsce wystartuje 2. sezon "Syna" z Pierce'em Brosnanem. W przypadku obu seriali to już będzie sezon finałowy.

kraina-bezprawia01

2. Data premiery serialowego "Imienia róży". Limitowany serial z Johnem Turturro wystartuje w USA 1 maja na kanale SundanceTV. Stacja podała także datę premiery nowego serialu "Unspeakable" (4 kwietnia) i miniserii "Ministry of Evil: The Twisted Cult of Tony Alamo" (27 lutego).

3. "Brockmire" wraca w kwietniu. 3. sezon będzie mieć premierę 3 kwietnia.

4. AMC otwiera writers' room serialu "61st Street". AMC zmieniło sposób zamawiania seriali – najpierw powstają scenariusze do kilku odcinków i na tej podstawie podejmowana jest decyzja. Najnowszym serialem, który otrzymał zamówienie na scenariusze, jest "61st Street" Petera Moffata ("The Night Of"). Serial opowie historię obiecującego szkolnego sportowca, który zostaje zgarnięty przez skorumpowany system sprawiedliwości w Chicago. Policja bierze chłopaka za członka gangu i tak oto jego życie zmienia się na zawsze.

5. Octavia Spencer w "Black-ish". Octavia Spencer pojawi się w odcinku z 26 lutego, zatytułowanym "Black History Month".

6. Rodzina z serialu "Locke & Key" na pierwszym wspólnym zdjęciu. Czytanie scenariusza do nowego serialu Netfliksa już się rozpoczęło.

7. Programy najchętniej oglądane przez telewidzów w Polsce. Co oglądali Polacy w 2018 roku? Raport znajdziecie w serwisie Wirtualne Media. Wśród seriali wygrywa "M jak miłość" przed "Na dobre i na złe".

8. Keisha Castle-Hughes w spin-offie "FBI". Aktorka znana z "Gry o tron" dostała jedną z głównych ról w "FBI: Most Wanted".

9. Malin Akerman w pilocie serialu prawniczego. Aktorka znana ostatnio z "Billions" zagra główną rolę w prawniczym dramacie "Prism", pokazującym sprawę jednego morderstwa z różnych perspektyw. Postać Akerman to obrończyni publiczna w stylu Erin Brockovich. Jeśli "Prism" dostanie zamówienie, aktorka nie zniknie z "Billions" – będzie łączyć pracę na planach dwóch seriali.

10. ABC zamawia kolejne dwa piloty. Zamówienie otrzymał prawniczy dramat rodzinny Hanka Steinberga ("The Last Ship"), a także komedia "United We Fall" Juliusa Sharpe'a ("Making History"), opowiadająca o wielokulturowej rodzinie.

11. BBC zamawia nowy serial kryminalny. Serial nazywa się "The Barking Murders" i opowie o zbrodni w Essex z punktu widzenia rodzin ofiar. Stephen Merchant zagra mordercę i gwałciciela, Sheridan Smith wcieli się w matkę jednej z ofiar, a Jaime Winstone zagra siostrę innej ofiary.

12. Lyndie Greenwood w "The Expanse". Aktorka znana ze "Sleepy Hollow" dołączyła do obsady 4. sezonu "The Expanse".

REKLAMA