Świat "Obsesji Eve" powiększy się w 2. sezonie serialu. Villanelle nie będzie już jedyną zabójczynią

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

0

Jak Villanelle zachowa się w sytuacji, gdy uwaga Eve będzie skupiona nie tylko na niej, ale i na innym mordercy? Oto świeżutkie spoilery z 2. sezonu serialu.

Podczas sobotniego panelu TCA poruszony został temat 2. sezonu "Obsesji Eve". W trakcie spotkania z dziennikarzami zostały zaprezentowane materiały wideo ze zbliżającej się serii, które zapewne za jakiś czas ukażą się w sieci. Czego ciekawego można się z nich dowiedzieć?

Zgodnie ze wcześniejszymi obietnicami twórczyni serialu, z głównymi bohaterkami zobaczymy się kilka sekund po wydarzeniach z finału sezonu pierwszego. I tak Eve (Sandra Oh) spotka się na ławce w parku ze swoją szefową Carolyn (Fiona Shaw) i wyzna jej, że udała się do Paryża, by odnaleźć Villanelle (Jodie Comer).

A co z dźgniętą nożem zabójczynią? Będzie próbowała radzić sobie, polewając ranę wódką, ale ostatecznie zgłosi się do szpitala, gdzie w rozmowie z innym pacjentem wyzna, że została zraniona przez kobietę. A gdy spotka się z jego niedowierzaniem, że takiej czynności mogła dopuścić się przedstawicielka płci pięknej, rzuci: "Również jestem zaskoczona" i po chwili doda: "Zrobiła to, żeby pokazać mi, jak bardzo jej na mnie zależy".

– Najbardziej interesujące w dźgnięciu Villanelle przez Eve pod koniec sezonu 1., było to, jak na tę sytuację zareagowała Villanelle i jak ona ją postrzega. Scena ta wpływa na obydwie bohaterki i zmienia je w sposób, którego żadna z nich się nie spodziewa. Ponadto, gdy rozpoczynamy 2. sezon, widzimy Villanelle pokazaną w całkowicie inny sposób. Nie ma kontroli nad sytuacją, w której się znalazła – mówi Jodie Comer.

Natomiast Sandra Oh dodaje, że obie panie przekroczyły granicę i znalazły się w sytuacji, od której nie ma odwrotu.

obsesja_eve_4

Na planie przybyło także kilka nowych twarzy. O świeżych pracowników powiększy się ekipa śledcza Eve i Carolyn, a żeby mieli co robić, w serialu pojawi się tajemniczy morderca, który przyciągnie uwagę agentki MI6.

– Bez żadnych wątpliwości Eve ma nosa do żeńskich zabójczyń, ale pojawia się interesujące pytanie, co się wydarzy, gdy pojawi się ktoś inny? Czy Eve jest ekspertką od zabójstw czy może tylko od Villanelle? Co to znaczy dla niej? I co to oznacza dla Carolyn i jej pracy? Wiemy, że Eve jest genialna i doskonale zna Villanelle, ale nagle ktoś pojawi się między nimi – mówi Emerald Fannell, showrunnerka serialu.

Pytanie brzmi, jak zachowa się Villanelle, gdy okaże się, że uwaga Eve skupiona jest nie tylko na niej.

Jak zaznacza Emerald, świat obu bohaterek eksplodował, a złożenie go na nowo będzie wiązało się z tym, że w ich życiu pojawią się nowe osoby. I choć w "Obsesji Eve" trup pada gęsto, nie brakowało aktorów, którzy chcieliby zostać jej częścią. Comer wyjaśnia, że wiele osób wyrażało chęć wzięcia w serialu tylko po to, by zginąć na planie.

W 2. sezonie do obsady dołączą m.in. Henry Lloyd-Hughes, Shannon Tarbet, Nina Sosanya, Edward Bluemelb i Julian Barratt.

"Killing Eve" dostępne jest na HBO GO. 2. sezon startuje 8 kwietnia.