Julianna Margulies walczy z zabójczym wirusem w zwiastunie "The Hot Zone", nowości National Geographic

"The Hot Zone" (Fot. National Geographic)

Od prawniczki i żony (niezbyt) idealnej do pani doktor, ratującej świat przed wirusem Ebola. Julianna Margulies pojawi się w maju w "The Hot Zone", nowości National Geographic.

"The Hot Zone" to 6-odcinkowa produkcja National Geographic, który zadebiutuje tej wiosny. Oparty na prawdziwych wydarzeniach miniserial opowie o pojawieniu się wirusa Ebola w USA w 1989 roku.

Kiedy zabójczy wirus został wykryty u małp w laboratorium naukowym na przedmieściach Waszyngtonu, nie istniało lekarstwo na niego. Odważna weterynarz armii amerykańskiej i członkini tajnego wojskowego zespołu zaryzykowała swoje życie, aby zapobiec przeniesieniu się wirusa z zarażonych zwierząt na ludzi.

W serialu opartym na książce "Strefa skażenia" Richarda Prestona zobaczymy Juliannę Margulies ("Żona idealna") w roli dr Nancy Jaax. Noah Emmerich ("The Americans") zagra jej męża, podpułkownika Jerry'ego Jaaxa. Liam Cunningham ("Gra o tron") wcieli się w Wade’a Cartera, sojusznika dr Jaax w wyścigu z czasem. Jako dr Peter Jahrling, wirusolog z Instytutu Badań Chorób Zakaźnych Amerykańskich Sił Zbrojnych, wystąpi Topher Grace ("Różowe lata 70.").

Ponadto w obsadzie znajdują się Robert Sean Leonard ("Dr House"), James D’Arcy ("Homeland"), Grace Gummer ("Mr. Robot") i Paul James ("The Path"). Odcinki wyreżyserują Michael Uppendahl ("Fargo") i Nick Murphy ("Save Me"). Głównymi producentami są Kelly Soulders ("Geniusz", "Salem") i Brian Peterson ("Geniusz", "Salem").

Premiera "The Hot Zone" w USA została zapowiedziana na Memorial Day, czyli 27 maja.

REKLAMA