"Opowieść podręcznej" powraca tego lata. Znamy datę premiery 3. sezonu

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0

Tym razem do Gileadu wrócimy trochę później niż w poprzednich latach. 3. sezon "Opowieści podręcznej" zacznie emisję w czerwcu. Tylko kto tym razem pokaże serial w Polsce?

Odliczanie można zacząć. "Opowieść podręcznej" wróci z trzema nowymi odcinkami 5 czerwca. Nowa seria dystopijnego thrillera ma składać się z 13 odcinków, podobnie jak poprzednia. Czerwcowa data premiery oznacza, że nowy sezon nie zakwalifikuje się do tegorocznego wyścigu po nagrody Emmy i będzie mógł ubiegać się o nominacje dopiero w 2020 roku.

3. sezon "Opowieść podręcznej" dalej będzie śledzić losy June (Elisabeth Moss), która zdecydowała się zostać w Gileadzie i walczyć z totalitarnym reżimem od wewnątrz. Nowym odcinkom, które mają obfitować w liczne zwroty akcji, niespodziewane zdrady i ponowne spotkania bohaterów ma przyświecać hasło: "Niech będzie błogosławiona walka".

Poza Elisabeth Moss na ekranie z powrotem zobaczymy Yvonne Strahovski, Josepha Fiennesa, Ann Dowd, Alexis Bledel, Amandę Brugel, Madeline Brewer, Samirę Wiley, Maxa Minghellę, O-T Fagbenle'a oraz Bradleya Whitforda. Do obsady dołączyli dodatkowo Christopher Meloni ("Happy!") jako nowy komendant Winslow oraz Elizabeth Reaser ("Nawiedzony dom na wzgórzu") w roli jego żony.

W zeszłym tygodniu podczas Super Bowl Hulu zaprezentowało pierwszy zwiastun 3. sezonu "Opowieści podręcznej", inspirowany spotem z kampanii prezydenckiej Ronalda Reagana z 1984 roku.

Pierwsze dwa sezony "Opowieści podręcznej" w Polsce pokazywał premierowo Showmax, ale w związku z wycofaniem się platformy z Europy, na razie nie wiadomo gdzie zobaczymy nowe odcinki.

1. sezon "Opowieści podręcznej" dostępny jest w HBO GO.