"Daredevil", "Luke Cage" i "Iron Fist" na Hulu? Władze platformy nie wykluczają takiej możliwości

"Daredevil" (Fot. Netflix)

0

Fani skasowanych seriali Marvela nie tracą nadziei na to, że jeszcze kiedyś zobaczą swoich ulubionych bohaterów. Jest to możliwe, choć niekoniecznie pod skrzydłami Netfliksa.

"Daredevil", "Luke Cage" i "Iron Fist" to seriale Marvela, które zniknęły z Netfliksa. Dlaczego? Oto zagadka, którą wciąż próbują rozwiązać fani serialu. Początkowo stawiano na to, że zniknięcie produkcji z oferty platformy miało coś wspólnego z powstającym serwisem Disneya. Jednak kontrakt między gigantami wykluczał pojawienie się bohaterów w jakimkolwiek niewyprodukowanym przez Netfliksa obrazie przez co najmniej dwa lata od skasowania serialów z tego serwisu.

Teraz nowe światło na przyszłość Daredevila, Luka Cage'a i Iron Fista rzuca Craig Erwich, zajmujący się oryginalnymi produkcjami Hulu. W rozmowie z The Wrap zdradził, że serwis z pewnością byłby zainteresowany przejęciem historii o wspomnianych superbohaterach.

– Marvel ma mnóstwo tytułów, którymi bylibyśmy zainteresowani. Wszystko zależy od tego, kiedy będą na to gotowi i – co najważniejsze – kto będzie stał za tymi produkcjami – powiedział.

Hulu współpracuje z Marvelem od czasu "Runaways", czyli od 2017 roku. Co więcej, Disney od momentu przejęcia aktywów FOX-a ma w swoich rękach 60% udziałów w platformie.

Dodatkowo Disney i Hulu mają razem stworzyć cztery seriale animowane ze świata komiksowego giganta – "Howard the Duck", "M.O.D.O.K.", "Hit-Monkey" i "Tigra and Dazzler", nad których stworzeniem pracować będą m.in. Kevin Smith, Patton Oswalt i Chelsea Handler. Mamy również zobaczyć crossover tych produkcji pt. "The Offenders". Czy nie brzmi to łudząco podobnie do umowy, którą wcześniej z Marvelem łączyło Netfliksa?

W każdym razie, netfliksowych superbohaterów na pewno nie zobaczymy do 2020 roku. Ich pojawienia się na jakiejkolwiek innej platformie zabrania wspomniana umowa Marvela i Netfliksa.

Dotychczasowe sezony "Daredevila", "Iron Fista" i "Luke'a Cage'a" znajdziecie na Netfliksie.