"Derry Girls" i lata 90. wracają w 2. sezonie. Zobaczcie zwiastun nowych odcinków

"Derry Girls" (Fot. Channel 4)

Serial Channel 4, dostępny w Polsce na Netfliksie, już niedługo z powrotem przeniesie nas do skonfliktowanej Irlandii Północnej w latach 90. Zobaczcie, jak prezentują się nowe odcinki "Derry Girls".

Jeśli jeszcze nie zdążyliście przekonać się do "Derry Girls", to mamy dla was co najmniej kilka dobrych powodów, dla których warto obejrzeć ten wyjątkowy sitcom. Osadzony w latach 90. serial opowiada o grupie przyjaciół dojrzewających na tle burzliwego konfliktu w Irlandii Północnej. Produkcja, która pobiła w swoim kraju wszelkie rekordy oglądalności (a w tytułowym mieście dostała nawet swój mural), od grudnia dostępna jest na całym świecie na Netfliksie, a już w marcu w Wielkiej Brytanii zostanie wyemitowany nowy sezon.

2. sezon "Derry Girls" zapowiada się na równie wyjątkową mieszankę komedii i historii o dojrzewaniu co dotychczas. Raz jeszcze zobaczymy jak Erin (Saoirse Monica-Jackson), Clare (Nicola Coughlan), Orla (Louis Harland), Michelle (Jamie-Lee O'Donnell) i James (Dylan Llewellyn) radzą sobie z licealnym życiem. W nowych odcinkach znów nie zabraknie dużej dawki nostalgii za latami 90., a nawet w zaledwie minutowy zwiastun nie mógł się obyć bez muzyki Ace of Base i The Cranberries.

Na razie nie wiadomo, kiedy 2. sezon będzie miał swoją premierę na Netfliksie. Jeśli jednak wierzyć zapewnieniom twórców, na nowe odcinki zdecydowanie warto będzie poczekać. W rozmowie z Radio Times Saoirse Monica-Jackson obiecała, że nowy sezon będzie "większy i odważniejszy":

"Lisa McGee [twórczyni serialu] naprawdę przewyższyła samą siebie. Nie chcę mówić, że w nowych odcinkach będzie wszystko po staremu, ale dziewczyny zdecydowanie są takie jak wcześniej – dalej są paczką samolubnych nastolatek, nadal co chwilę wpadają w kłopoty i zawsze są przekonane, że mają rację – powiedziała aktorka.

1. sezon "Derry Girls" dostępny jest na Netfliksie.

REKLAMA