Czy będzie 3. sezon "Fleabag"? Phoebe Waller-Bridge o przyszłości serialu i postaci Andrew Scotta z 2. sezonu

"Fleabag" (Fot. BBC)

0

W 2. sezonie "Fleabag" możecie spodziewać się postaci seksownego księdza, którego zagra Andrew Scott – Moriarty z "Sherlocka". A czy powinniśmy też liczyć na 3. sezon?

Phoebe Waller-Bridge pojawiła się wczoraj na TCA Press Tour, by zdradzić to i owo na temat 2. sezonu "Fleabag". Przede wszystkim zobaczymy w nim główną bohaterkę po rocznym przeskoku czasowym, w trochę innym momencie życia niż ostatnio, a jej rodzinę w jeszcze bardziej dysfunkcyjnym wydaniu. Powróci jej sztywna siostra Claire z mężem alkoholikiem, zaś ojciec obu dziewczyn będzie w związku z ich matką chrzestną.

Do miksu dojdzie także ksiądz – a dokładniej seksowny ksiądz. To postać, którą twórczyni serialu napisała specjalnie dla Andrew Scotta. Tytułowa bohaterka, która jest ateistką, będzie dalej szukać sensu w tym świecie i czegoś, w co będzie mogła wierzyć. Jak skończy się jej zderzenie z religią?

– Chciałam kogoś, kto będzie stanowić dla niej wyzwanie, kogoś, kogo nie będzie mogła zredukować do anegdoty – wyjaśniła Waller-Bridge.

Jak dodała, ona również będzie stanowić wyzwanie dla niego. A ten sezon będzie też opowiadać o tym, jaki ludzie mają wpływ na siebie nawzajem.

Twórczyni "Fleabag" powiedziała także, że nie zamierza tworzyć 3. sezonu i będzie się tego trzymać. Przyznała jednak, że nie jest najlepsza w spełnianiu takich deklaracji.

– Zdecydowałam, że nie będę robić 2. sezonu. Absolutnie. Na pewno. Jestem bardzo dumna z mojej integralności artystycznej – śmiała się.

Na razie wypada więc cieszyć się myślą o 2. sezonie i nie zawracać sobie głowy tym, co będzie dalej. Zwłaszcza że doczekamy się go już tej wiosny. Amazon podał, że premiera zaplanowana jest na 17 maja – i mamy nadzieję, że dotyczy to wszystkich krajów. Oczywiście poza Wielką Brytanią, gdzie serial będzie można oglądać na BBC.

1. sezon "Fleabag" dostępny jest na Amazon Prime Video.