10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Wspaniała pani Maisel" (Fot. Amazon)

Rozdano nagrody gildii scenarzystów. Marvel mówi, że "Legion" nie został skasowany. HBO zamawia hiszpański serial "30 monedas". A oprócz tego "Przejście", "The Conners" i nie tylko.

1. Rozdano nagrody gildii scenarzystów. Najlepiej napisany serial dramatyczny to "The Americans", a najlepiej napisana komedia to "Wspaniała pani Maisel". Nagrodę WGA dla nowego serialu otrzymał "Barry", podobnie jak za najlepiej napisany odcinek serialu komediowego. Oprócz tego wśród zwycięzców są m.in. "Homeland", "Castle Rock" i "Zabójstwo Versace: American Crime Story". Pełna lista tutaj.

2. Marvel mówi, że "Legion" nie został skasowany. Według Jepha Loeba z Marvela "Legion" nie został skasowany, tylko podjęto wspólnie decyzję o zakończeniu serialu. Była to zupełnie inna decyzja niż w przypadku seriali Netfliksa, gdzie Marvel nie miał nic do powiedzenia.

3. Johnny Galecki w stałej obsadzie "The Conners"? Jako że "Teoria wielkiego podrywu" się kończy, pojawia się pytanie, czy Johnny Galecki będzie w stałej obsadzie "The Conners" od 2. sezonu. Zadaje je i odpowiedzi udziela TVLine: prawdopodobnie jednak nie. "Myślę, że potrzebuję trochę przerwy od bycia w stałej obsadzie serialu. Ale to problem, który mają szczęściarze" – powiedział aktor. Dodał także, że będzie pojawiał się w "The Conners" tak często, jak to tylko możliwe.

4. Mary J. Blige chciałaby wystąpić w filmie Marvela. Mary J. Blige, czyli serialowa Cha-cha z "The Umbrella Academy", mówi, że zawsze chciała zagrać marvelowską postać i liczy, że teraz to się spełni.

5. Kellan Lutz w spin-offie "FBI". Aktor znany ze "Zmierzchu" dostał główną rolę w "FBI: Most Wanted".

6. Tahar Rahim ma zagrać w netfliksowym "The Eddy". Francuski aktor Tahar Rahim negocjuje główną rolę w musicalowym serialu Damiena Chazelle'a.

7. HBO zamawia hiszpański serial "30 monedas". Serial opowiadać będzie o tragicznym życiu księdza Vergary – egzorcysty, boksera i byłego skazańca, który zostaje zesłany przez władze kościelne do położonej na odludziu wioski. Kiedy okazuje się, że ksiądz prawdopodobnie ma jakiś związek z serią zjawisk paranormalnych, które miały miejsce w wiosce, naiwny burmistrz Paco oraz dociekliwa weterynarz Elena próbują poznać tajemniczą przeszłość Vergary oraz znaczenie starożytnej srebrnej monety, którą ten ukrywa. Niedługo potem troje bohaterów uwikłanych zostanie w światowy spisek. 8-odcinkowy serial wyreżyseruje Álex de la Iglesia ("Bar", "Wredne jędze").

8. "Przejście" od dziś na FOX Polska. Serial o projekcie rządowym, który zamienia ludzi w istoty podobne do wampirów, i agencie FBI (Mark-Paul Gosselaar) próbującym uratować małą dziewczynkę przed udziałem w koszmarnym teście wystartuje w poniedziałek 18 lutego o godz. 21:05 na kanale FOX. Nasza recenzja tutaj.

9. Drugi sezon "Doktor Foster" w BBC First. Start w niedzielę 24 lutego o godz. 22:30.

10. FOX zamawia amerykańską wersję "Sisters". Annie Weisman i Jason Katims stworzą pilot serialu opartego na australijskim "Sisters". To historia kobiety, której życie przewraca się do góry nogami, kiedy dowiaduje się, że jej ojciec – lekarz pomagający bezpłodnym parom – używał w wielu przypadkach własnej spermy. W związku z tym ma ona całe morze braci i dwie siostry.

REKLAMA