"Veep" wraca z ostatnim sezonem. Selina i Jonah walczą o fotel prezydencki w zwiastunie nowych odcinków

"Veep" (Fot. HBO)

Tęsknicie za Seliną? "Veep" wraca z finałowym sezonem już pod koniec marca, a HBO właśnie zaprezentowało zwiastun nowych odcinków.

"Nie mam pewności co do części przemowy, w której mówię, że chcę być prezydentem dla wszystkich Amerykanów. W sensie, czy aby na pewno chcę? Wszystkich?" – pyta Selina Meyer (Julia Louis-Dreyfus) w zwiastunie 7. sezonu "Veep". Na co Leon (Brian Huskey) sugeruje, że może lepiej w takim razie zamienić "wszystkich Amerykanów" na "prawdziwych Amerykanów".

Dla Seliny tyle wystarczy – później wymyśli się, co znaczy "prawdziwi". I jeśli wydaje wam się, że w podobnej rozmowie mógłby brać udział Donald Trump, to "Veep" już wielokrotnie pokazywał, że w swojej satyrze politycznego świata potrafi być coraz bliższe bolesnej rzeczywistości.

W finałowym już sezonie "Veep" zobaczymy przygotowania do wyborów prezydenckich w 2020 roku, które Selina jest zdeterminowana wygrać. A pomocą służy jej oczywiście stały skład pomocników, czyli Amy (Anna Chlumsky), Dan (Reid Scott), Ben (Kevin Dunn) i Kent (Gary Cole) oraz niezastąpiony Gary (Tony Hale).

Równocześnie z Seliną swoją kampanię prowadzi jej dawny pracownik Jonah (Timothy Simons), który w zwiastunie próbuje znaleźć poparcie wśród antyszczepionkowców ("Macie drugi najmniejszy odsetek zaszczepionych w kraju! Kiedy wygram, będziecie numerem jeden!"). I niczym rasowy polityk całuje w główkę niemowlaka, który jak można się było tego spodziewać, nie jest tym faktem szczególnie zachwycony.

Nadchodzące siedem odcinków "Veep" będzie już finałową odsłoną serialu, który zdążył zgromadzić trzy nagrody Emmy dla najlepszej komedii i sześć statuetek dla Julii Louis-Dreyfus za najlepszą rolę żeńską w komedii.

"Veep" dostępny jest w HBO GO. Premiera 7. sezonu 31 marca.

REKLAMA