"The Umbrella Academy" jak "Gra o tron"? Nowe sezony mogą pojawiać się szybciej niż komiks

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

0

Netflix dopiero co zaprezentował 1. sezon "The Umbrella Academy", a twórca serialu już mówi o planach na kolejne sezony. Jak bardzo będą trzymały się komiksowego pierwowzoru?

Wszyscy, którzy zdążyli już dotrzeć do finału "The Umbrella Academy" i nie mogą się doczekać rozwiązania końcowego cliffhangera, mają możliwość przeczytania drugiego tomu komiksowego pierwowzoru, kontynuującego historię szalonej rodziny superbohaterów. Ale czy zobaczymy ich dalsze losy w kolejnych sezonach serialu?

W rozmowie z IndieWire showrunner "The Umbrella Academy" Steve Blackman przyznał, że finał sezonu pisał z myślą, że może to być ostatni odcinek.

– Mam nadzieję, że dostaniemy drugi i trzeci, i czwarty sezon, ale wiedziałem też, że Netfliksowi będzie zależało na mocnym zakończeniu. Chodzi o to, żeby ludzi chcieli powiedzieć: "Muszę do tego wrócić i zobaczyć, co się wydarzy. Taki był mój cel – opowiedział Steve Blackman.

"The Umbrella Academy" – nowe sezony szybciej niż komiks?

Jeśli kolejne sezony powstaną, będą miały dużo materiału źródłowego do inspiracji, jako że seria powieści graficznych "The Umbrella Academy" napisana przez Gerarda Waya i zilustrowana przez Gabriela Bà zaplanowana jest na osiem części. Z czego na razie tylko dwie są wydane w całości (w 2008 i 2009 roku), a pierwszy numer trzeciej odsłony trafił do sklepów z komiksami dopiero zeszłego października.

Czy wolno powstające komiksy będą więc w stanie nadążyć za serialem, jeśli Netflix zamówi kolejne sezony? Na ten temat wypowiedział się twórca komiksu Gerard Way:

– Naszym celem jest być przed serialem. I jako że obecnie tworzymy 3. serię komiksów, jesteśmy do przodu i cieszy mnie to. Po skończeniu 3. serii chcemy zrobić trzy albo cztery miesiące przerwy i od razu wziąć się za serię 4. Ustawiliśmy sobie taki grafik, aby być z wszystkim na bieżąco. Mamy całą dużą historię do opowiedzenia, która jest już rozplanowana.

W trakcie wspólnej rozmowy Blackman zaznaczył, że stworzenie sezonu zajmuje 18 miesięcy, więc kiedy serial dotrze do 2. odsłony, Way i Bà powinni być już przy 5. albo 6. powieści graficznej. Gerard Way poprawił go jednak, że będą dopiero w połowie 4. serii. Czy w takim razie serialowa "The Umbrella Academy" mogłaby pójść drogą "Gry o tron" i adaptować te części, które jeszcze nie zostały wydane?

Druga "Gra o tron"? To nie do końca tak

Way przyznał, że jest przygotowany na możliwość, że on i George R.R. Martin wkrótce będą mieli więcej wspólnego. Showrunnerzy "Gry o tron" w ostatnich sezonach opartych na jeszcze nieopublikowanych częściach "Pieśni Lodu i Ognia" zaczęli dodawać własne decyzje do oryginalnej sagi, które mogą różnić się od książkowych wersji, jeśli kiedy George R.R. Martin je w końcu napisze.

Steve Blackman, który zna już zarys całej komiksowej serii zapewnia jednak, że w przypadku "The Umbrella Academy" jego główną intencją jest trzymać się zamysłu Waya i Bà:

– Nie chcemy odchodzić od materiału źródłowego. Nie wszystko da się przetłumaczyć z powieści graficznej na ekran, ale mamy już dużą grupę fanów, a ja chcę sprowadzić jeszcze więcej tych, którzy nie czytali komiksów, więc celem nie będzie podążać we własnym kierunku. Uwielbiam pomysły Gerarda i Gabriela i będę starał się je powielać w serialu. Będą oczywiście drobne zmiany, ale mam zamiar trzymać się źródła – powiedział Blackman.

"The Umbrella Academy" znajdziecie na Netfliksie.