Nowy serial Ryana Murphy'ego na horyzoncie! Netflix zapowiada "Hollywood" – poznajcie pierwsze szczegóły

"Feud: Bette and Joan" (Fot. FX)

"Hollywood" będzie już trzecim serialem, który Ryan Murphy tworzy dla Netfliksa. Twórca podzielił się pierwszymi informacjami o produkcji na swoim Instagramie.

Ryan Murphy ogłosił na Instagramie, że jego kolejny serial tworzony dla Netfliksa (po tym jak zakończył współpracę z FX) będzie "listem miłosnym dla złotej ery Fabryki Snów". Twórca nie sprecyzował, w jakiej dokładnie dekadzie ma się rozgrywać akcja "Hollywood", ale tradycyjnie przydomek "złota era" przypisuje się okresowi między latami 30. a 60. XX wieku.

"Hollywood" powstaje we współpracy z Ianem Brennanem, który razem z Murphym stworzył już "Glee" i "Scream Queens". Czy oznacza to, że nowy serial będzie bardziej komediowy w tonie niż ostatnia produkcja Ryana Murphy'ego o show-biznesie, czyli "Feud: Bette and Joan"? Twórca nie zdradził na razie więcej informacji o "Hollywood" poza tym, że zdjęcia do serialu ruszają już tego lata.

Nowe seriale Ryana Murphy'ego dla Netfliksa

Prawdopodobnie zanim jeszcze zobaczymy "Hollywood" na Netfliksie, swoją premierę będą miały dwa kolejne seriale, które Murphy tworzy dla platformy. "Ratched", które opowie o bohaterce "Lotu nad kukułczym gniazdem" z niezastąpioną Sarą Paulson w roli głównej, może dodatkowo pochwalić się takimi nazwiskami w obsadzie jak Cynthia Nixon, Sharon Stone, Corey Stoll, Don Cheadle i Rosanna Arquette.

Z kolei "The Politician" skupiające się na młodym polityku granym przez Bena Platta, zdążyło przyciągnąć do siebie Jessicę Lange, Gwyneth Paltrow, January Jones i Dylana McDermotta. Przy tak wysoko postawionej poprzeczce już nie możemy doczekać się, aby zobaczyć, jakie ikoniczne gwiazdy i ile oscarowych laureatów Ryan Murphy zgromadzi w obsadzie "Hollywood".

REKLAMA