Natalie Dormer z "Gry o tron" ma kolejną ciekawą rolę. Kogo zagra w sequelu "Penny Dreadful"?

Natalie Dormer w "Grze o tron" (Fot. HBO)

Serial "Penny Dreadful: City of Angels" właśnie poskoczył o kilka oczek na naszej liście najbardziej oczekiwanych nowości. Do obsady dołączyła Natalie Dormer w roli intrygującego demona.

"Dynastia Tudorów", "Gra o tron" i "Piknik pod Wiszącą Skałą" udowodniły, że Natalie Dormer świetnie wypada w kostiumie. A za chwilę do tych tytułów dojdzie kolejny. Odtwórczyni roli Margaery Tyrell dołączyła do obsady "Penny Dreadful: City of Angels", serialu określanego jako duchowy spadkobierca "Penny Dreadful" (czy też w polskiej wersji – "Domu grozy").

"Penny Dreadful: City of Angels" – o czym jest ten serial?

Akcja nowego serialu, zamówionego przez telewizję Showtime, będzie dziać się w latach 30. XX wieku. Historia rozpocznie się w 1938 roku, w Los Angeles, "w czasie i miejscu wypełnionym meksykańskim folklorem i społecznymi napięciami". W centrum uwagi będzie konflikt postaci związanych z Santa Muerte (Świętą Śmiercią) i sprzymierzonych z diabłem.

Serial będzie stanowić miks wątków nadprzyrodzonych z rzeczywistością tamtych czasów. Znajdzie się w nim miejsce na okultystyczne mity i moralne dylematy, zaprezentowane na tle historycznym. Wszyscy bohaterowie będą nowi, ale showrunnerem pozostanie John Logan, twórca "Penny Dreadful", który będzie produkować serial razem z Michaelem Aguilarem ("Kidding").

"Penny Dreadful: City of Angels" – kogo zagra Natalie Dormer?

Dormer wcieli się w Magdę, demona, mogącego przyjmować wygląd każdej osoby, jakiej tylko chce. Na przestrzeni sezonu zobaczymy ją w wielu różnych wersjach. Charyzmatyczna, inteligentna i zmienna Magda jest niebezpieczną przeciwniczką i bezcenną sojuszniczką.

W głównej roli w sequelu "Penny Dreaful" zobaczymy Daniela Zovatto ("Fear the Walking Dead"), który wcieli się w Tiago, pierwszego detektywa LAPD o meksykańskim pochodzeniu, zmagającego się z rasizmem, traumami z dzieciństwa oraz problemami związanymi z wiarą. Jessica Garza ("The Purge") i Johnathan Nieves ("New Amsterdam") zagrają jego młodsze rodzeństwo.

Na razie nie znamy daty premiery "Penny Dreadful: City of Angels".

REKLAMA