Lady Gaga i Bradley Cooper śpiewają razem "Shallow" – zobaczcie występ z gali rozdania Oscarów

Oscary 2019 (Fot. ABC)

"Shallow" z filmu "Narodziny gwiazdy" zdobyło Oscara dla najlepszej piosenki oryginalnej. Zobaczcie występ Lady Gagi i Bradleya Coopera podczas oscarowej gali.

"Narodziny gwiazdy" – podobnie jak "Zimna wojna" – należą do grupy przegranych na tegorocznych Oscarach. Film w reżyserii Bradleya Coopera nie otrzymał statuetki w żadnej z głównych kategorii, ale został doceniony za najlepszy utwór oryginalny. A publika zgromadzona w Dolby Theatre w Los Angeles mogła na żywo zobaczyć (ponowne) narodziny gwiazdy.

"Narodziny gwiazdy" – "Shallow" na Oscarach

Bradley Cooper pojawił się na scenie wraz z Lady Gagą, by wykonać nagrodzoną piosenkę "Shallow". To był pierwszy taki występ tego duetu w telewizji na żywo. Podczas rozdania nagród Grammy Coopera, który pojechał do Londynu reprezentować film podczas gali BAFTA, zastąpił Mark Ronson.

Dwa tygodnie wcześniej, podczas rozmowy ze Stephenem Colbertem w programie The Late Show, Cooper zapowiedział, że będzie występował na Oscarach jako on sam, a nie Jackson Maine, jego postać z "Narodzin gwiazdy".

– Jego już nie ma. Nie zamierzam próbować go przywrócić. Ale to ja będę śpiewać – zapewnił aktor.

I jak zapowiedział, tak uczynił, czego efektem jest piękny, emocjonalny występ duetu, w którym zakochała się publika filmowa.

"Narodziny gwiazdy" – 8 nominacji do Oscarów

"Narodziny gwiazdy" zdobyły łącznie 8 nominacji do Oscarów w kategoriach Najlepszy film, Najlepszy aktor (Bradley Cooper), Najlepsza aktorka (Lady Gaga), Najlepszy aktor drugoplanowy (Sam Elliott), Najlepszy scenariusz adaptowany, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy dźwięk i Najlepsza piosenka oryginalna. Tę ostatnią kategorię udało się jako jedyną wygrać.

REKLAMA