BBC w końcu pokazało zapowiedź "His Dark Materials". Zobaczcie zwiastun adaptacji "Mrocznych materii"

"His Dark Materials" (Fot. BBC)

0

Serialowa adaptacja sagi Philipa Pullmana "Mroczne materie" to jedna z największych i najbardziej wyczekiwanych produkcji BBC. W końcu dostaliśmy pierwszy zwiastun "His Dark Materials".

"Mroczne materie" Philipa Pullmana od debiutu pierwszej części cyklu w 1995 zdążyły stać się jedną z najbardziej uwielbianych i nagradzanych serii powieści fantastycznych w brytyjskiej literaturze. Nic więc dziwnego, że oczekiwania wobec serialowej adaptacji serii są zawieszone wysoko. Minęło ponad trzy lata, od kiedy BBC ujawniło, że tworzy własną ekranizację serii Pullmana, a dopiero teraz w końcu dostaliśmy pierwsze spojrzenie na nadchodzący serial i jego znakomitą obsadę.

Główną bohaterką "His Dark Materials" jest młoda Lyra Belacqua (Dafne Keen, "Logan") żyjąca w jednym ze światów równoległych do naszego. Poszukiwania zaginionego przyjaciela prowadzą ją do odkrycia złowrogiego spisku i próby rozwiązania zagadki tajemniczej substancji zwanej Pyłem. Lyra podróżuje między wieloma światami, spotykając na swojej drodze niesamowite istoty i kolejne niebezpieczne sekrety.

"His Dark Materials" – kogo zobaczymy w obsadzie?

Składające się z trzech części "Mroczne materie" doczekały się już filmowej adaptacji w 2007 roku z udziałem m.in. Nicole Kidman, Daniela Craiga i Sama Elliotta. Ale jak pokazuje zwiastun "His Dark Materials" od BBC, serialowa wersja może pochwalić się równie fantastycznymi nazwiskami w obsadzie. W serialu pojawią się m.in. Ruth Wilson ("The Affair") jako pani Coulter, James McAvoy ("Glass") jako lord Asriel, Lin-Manuel Miranda ("Mary Poppins powraca") jako Lee Scoresby oraz Clarke Peters ("Bulletproof") jako rektor Kolegium Jordana.

"His Dark Materials", które BBC szykuje w koprodukcji z HBO, zapowiada się na jedną z najdroższych produkcji brytyjskiego nadawcy. Serial już dostał zamówienie na 2. sezon, który podobnie jak 1. seria będzie składał się z ośmiu odcinków. Reżyserią pierwszych dwóch zajmie się Tom Hooper ("The King's Speech"), a scenariusz produkcji napisał Jack Thorne ("Cudowny chłopak").

"His Dark Materials" zobaczymy w Polsce na HBO jeszcze w tym roku.