"The OA" wraca w marcu! Zwiastun 2. sezonu zapowiada historię w alternatywnej rzeczywistości

"The OA" (Fot. Netflix)

0

Niespodzianka! Po ponad dwóch latach przerwy, "The OA" wróci na Netfliksa z nowymi odcinkami w marcu. Zobaczcie, jak prezentuje się zwiastun 2. sezonu.

Fani czekający na powrót "The OA", które zadebiutowało na Netfliksie jeszcze w grudniu 2016 roku, mogą w końcu odetchnąć z ulgą. Netflix niespodziewanie zaprezentował zwiastun 2. sezonu serialu. Serial będzie kontynuował historię Prairie (Brit Marling) znanej jako OA, ale w zupełnie nowej rzeczywistości.

The OA – o czym będzie 2. sezon?

Jak podaje Entertainment Weekly, w 2. sezonie Prairie udało się przedostać do alternatywnej rzeczywistości, w której nigdy nie została porwana przez Hapa (Jason Isaacs), za to wiodła życie bogatej dziedziczki w San Francisco. Losy OA krzyżują się z prywatnym detektywem Karimem Washingtonem (Kingsley Ben-Adir, "Vera"), pracującym nad sprawą zaginionej nastolatki.

OA i Karim razem próbują odnaleźć dziewczynę oraz odkryć tajemnicę domu na Nob Hill powiązanego z licznymi zaginięciami. Zal Batmanglij, który stworzył serial razem z Brit Marling, opowiedział w rozmowie z EW o pomyśle na nowy sezon:

– Myślimy o części 2 jak o serialu w stylu noir. Chcieliśmy opowiedzieć historię z punktu widzenia postaci cynicznego detektywa. Filmy noir, takie jak "Wielki sen", nie sprawiały wrażenia staroświeckich, kiedy wchodziły do kin. Były bardzo nowoczesne. Dlatego uznaliśmy, że San Francisco i świat technologii to najlepsze miejsce akcji dla współczesnego noir – powiedział Batmanglij.

Nowa rzeczywistość, w której znalazła się Prairie, nie oznacza, że "The OA" nie pokaże w 2. sezonie więcej znajomych twarzy. W oryginalnej rzeczywistości BBA (Phyllis Smith), Angie (Chloë Levine), Homer (Emory Cohen) i reszta bohaterów znanych z 1. serii stara się zrozumieć historie opowiadane przez OA i alternatywne światy, które opisywała.

Trzyminutowy trailer zaprezentowany przez Netfliksa daje pierwsze spojrzenie na historię, która zapowiada się na równie oryginalną mieszankę gatunków i stylów, co dotychczas.

The OA część 2 – kto będzie w nowych odcinkach?

Obok Brit Marling, w nowych odcinkach ponownie pojawią się Jason Isaacs, Emory Cohen, Phyllis Smith, Chloë Levine, Patrick Gibson, Will Brill, Brendan Meyer, Ian Alexander, Brandon Perea oraz piosenkarka Sharon Van Etten. W rolach gościnnych powrócą Riz Ahmed i Paz Vega, a dodatkowo zobaczymy m.in. Irène Jacob ("The Affair") oraz Vincenta Kartheisera ("Mad Men"). Do serialu w roli przybranego ojca Prairie wróci także Scott Wilson, który zmarł w październiku zeszłego roku.

The OA sezon 2 – kiedy premiera na Netfliksie?

2. sezon "The OA" będzie mieć premierę 22 marca w serwisie Netflix. Nowych i powracających bohaterów możecie zobaczyć na pierwszych zdjęciach promocyjnych.

The OA sezon 2

The OA sezon 2

the-oa-4

The OA sezon 2

The OA sezon 2

The OA sezon 2