Taniec, ból i emocje bez ograniczeń w zwiastunie "Fosse/Verdon". Nowy serial FX wygląda przepysznie!

"Fosse/Verdon" (Fot. FX)

0

Nieważne, co się dzieje, przedstawienie musi trwać. O czym przypomina stylowy zwiastun serialu "Fosse/Verdon" z Samem Rockwellem i Michelle Williams w tytułowych rolach.

Na liście najbardziej wyczekiwanych premier najbliższych tygodni miniserial "Fosse/Verdon" przeskoczył właśnie o kilka oczek w górę (a już był bardzo wysoko). Telewizja FX wypuściła pełny zwiastun produkcji, który udowadnia, że nie ma drugiego takiego biznesu jak show-biznes.

Fosse/Verdon – o czym jest ten serial?

8-odcinkowy serial, oparty na książce "Fosse" Sama Wassona, opowie o współpracy oraz romansie reżysera i choreografa Boba Fosse z broadwayowską gwiazdą Gwen Verdon. Telewizja FX zapowiada historię dwójki genialnych, skomplikowanych osób – ich miłości, sztuki, którą tworzyli, i ceny, jaką zapłacili za dążenie do wielkości. Boba Fosse zagra Sam Rockwell, z kolei w postać Gwen Verdon wcieli się Michelle Williams.

To właśnie ten duet możecie podziwiać w zwiastunie w szeregu pełnych fajerwerków scen. Nieważne, czy Fosse i jego muza tańczą, kłócą się czy dla odmiany się zgadzają, iskry latają w powietrzu. Wśród atrakcji, które zobaczycie w zwiastunie, są także kulisy słynnych musicali, jak np. "Kabaretu" z Lizą Minnelli.

"To właśnie robimy, prawda? Bierzemy to, co boli, i zamieniamy w wielkie przedstawienie. Śpiewamy i tańczymy, a publika z tego chichocze. Śmieją się i nie zdają sobie sprawy z tego, że śmieją się z człowieka w agonii, z człowieka, który zdarł z siebie skórę " – komentuje swoją pracę (i swoje życie) reżyser.

Oprócz Williams i Rockewella w obsadzie serialu znajdują się Norbert Leo Butz jako Paddy Chayefsky, Margaret Qualley jako Ann Reinking, Aya Cash jako Joan Simon, Nate Corddry jako Neil Simon, Susan Misner jako Joan McCracken, Bianca Marroquin jako Chita Rivera, Kelli Barrett jako Liza Minnelli, Evan Handler jako Hal Prince, Rick Holmes jako Fred Weaver, Paul Reiser jako Cy Feuer, Ethan Slater jako Joel Grey, Byron Jennings jako George Abbott i Laura Osnes jako Shirley MacLaine.

Showrunnerem i twórcą serialu "Fosse/Verdon" jest Steven Levenson, reżyseruje Thomas Kail, a wśród producentów znajduje się Lin-Manuel Miranda.

Kiedy premiera serialu Fosse/Verdon?

Amerykańska publiczność zobaczy pierwszy odcinek "Fosse/Verdon" w telewizji FX 9 kwietnia. Niestety, w tym momencie nic nie wiadomo na temat polskiej daty premiery serialu.