10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Damian Lewis w "Billions" (Fot. Showtime)

Damian Lewis gospodarzem w dokumencie "Spy Wars". Alan Tudyk w nowym serialu telewizji SyFy. Netflix zamawia "The Baby-Sitters Club". A oprócz tego "Cztery wesela i pogrzeb", "Preacher" i nie tylko.

1. Damian Lewis w dokumencie Spy Wars

Damian Lewis ("Homeland", "Billions") będzie gospodarzem 8-odcinkowego serialu dokumentalnego "Spy Wars" A+E Networks. Serial opowie prawdziwe historie stojące za największymi operacjami szpiegowskimi ostatnich 40 lat – od czasów zimnej wojny do współczesnej wojny z terroryzmem. "Spy Wars" będzie kręcone w Moskwie, Izraelu i Londynie. Pojawią się w nim eksperci i byli szpiedzy z CIA, KGB, MI6 czy Mossadu.

2. Mike Vogel w pilocie serialu ABC

Mike Vogel ("Pod kopułą") zagra w pilocie "Triangle". To historia w stylu "Lost" opowiadająca o ludziach zagubionych w Trójkącie Bermudzkim, której scenarzystami są Jon Feldman ("Designated Survivor") i Sonny Postiglione ("Life on Mars"). "Triangle" opowie o rodzinie, która zmuszona jest połączyć siły z grupą podobnych rozbitków (z różnych epok!), by odnaleźć drogę do domu.

3. Josh Radnor w serialu The Hunt

Josh Radnor ("Jak poznałem waszą matkę") pojawi się w serialu "The Hunt" Jordana Peele'a, opowiadającym o polowaniu na nazistów w Nowym Jorku z lat 70. Zobaczymy go w roli gwiazdy filmowej i zarazem tajnego członka grupy, która ściga dawnych oficjeli III Rzeszy.

4. Timothy Hutton w pilocie remake'u Sisters

Timothy Hutton dostał główną rolę męską w pilocie remake'u australijskiego serialu "Sisters", który tworzy telewizja FOX. Zagra lekarza, który pomagał bezpłodnym parom, używając własnej spermy.

5. Netflix zamawia The Baby-Sitters Club

Dziewczęcy komediodramat "The Baby-Sitters Club" dostał zamówienie na 10 odcinków. Serial, oparty na książkach Ann M. Martin znanych w Polsce jako "Klub Baby-Sitters", będzie współczesną, rodzinną adaptacją, w której śledzić będziemy historie piątki przyjaciółek ze Stoneybrook, zarabiających jako opiekunki do dzieci. Showrunnerką serialu jest Rachel Shukert ("GLOW"), Ann M. Martin znajduje się w gronie producentów.

6. Alan Tudyk w nowym serialu telewizji SyFy

Telewizja SyFy zamówiła adaptację komiksu "Resident Alien". To pokręcona i zabawna historia Harry'ego (Alan Tudyk), kosmity, który rozbił się na Ziemi i przejął tożsamość lekarza z małego miasteczka z Kolorado. Jego tajną misją jest uratowanie ludzkości, ale z czasem zaczyna sobie zadawać pytanie, czy ludzie są tego warci.

W serialu występować będą także Sara Tomko ("Once Upon a Time"), Corey Reynolds ("The Closer"), Alice Wetterlund ("People of Earth") i Levi Fiehler ("Mars"). Twórcą jest Chris Sheridan ("Family Guy").

7. Michael Emerson w serialu ekipy Żony idealnej

Michael Emerson dostał jedną z głównych ról – obok Katji Herbers i Mike'a Coltera – w pilocie "Evil" Roberta i Michelle Kingów. Sceptyczna psycholożka, ksiądz i pan złota rączka będą w nim ścigać zjawiska nadprzyrodzone. Emerson wcieli się w Townsenda, na pozór miłego faceta, który tak naprawdę może być agentem zła.

8. Tyson Ritter z awansem w 4. sezonie Preachera

Tyson Ritter, czyli Humperdoo i Jezus z "Preachera", będzie w stałej obsadzie 4. sezonu "Preachera".

9. Freddie Stroma i Hayley Magnus w komedii NBC

Freddie Stroma ("UnReal") i Hayley Magnus ("Childhood’s End") zagrają w pilocie "Like Magic", nowej komedii NBC.

10. Cztery wesela i pogrzeb – spotkanie po latach

Hugh Grant, Andie MacDowell i reszta ekipy spotka się z okazji Red Nose Day. Kultowa komedia dostanie krótki sequel – "One Red Nose Day and a Wedding". Premiera w USA w maju, a w Wielkiej Brytanii już 15 marca na BBC.

REKLAMA