Tak Maisie Williams i Sophie Turner wkręcały ekipę na planie "Gry o tron"

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Choć fabuła "Gry o tron" nie należy do tych rozbawiających do łez, na planie serialu miało miejsce wiele śmiesznych momentów. Oto, jak Sophie Turner i Maisie Williams wkręcały ekipę z serialu.

Mimo że Sansa i Arya Stark nie widziały się przez całe sześć sezonów "Gry o tron", odgrywające role sióstr aktorki miały ze sobą styczność przez prawie 10 spędzonych na planie serialu lat. W tym czasie stały się dla siebie faktycznie niczym siostry, a dowodem łączącej je zażyłości są choćby jednakowe tatuaże.

Gra o tron – Maisie Williams i Sophie Turner o swojej przyjaźni

Sophie Turner i Maisie Williams udzieliły wywiadu najnowszemu numerowi brytyjskiego wydania magazynu "Glamour". Odtwórczyni roli Sansy mówi, że czuje się chroniona przez Maisie nie tylko na planie serialu, ale i w życiu. Aktorka dodaje, że gdyby coś przydarzyło się jej w "Grze o tron", młodsza siostra, zrobiłaby wszystko, by ją ochronić. A znając Aryę, dosłownie byłoby to "wszystko".

Troska ta działa również w drugą stronę. Maisie twierdzi, że w każdej sytuacji może liczyć na Sophie.

– Mogę dokładnie powiedzieć, ile razy Sophie wysyłała mnie na terapię, zanim zdecydowałam się z niej skorzystać. Naprawdę pomogła mi przejść przez ciężkie rozstania i niektóre kończące się przyjaźnie – mówi Williams.

Bliska znajomość dziewczyn działała na prasę niczym magnez i spowodowała powstanie wielu różnych i niemających odzwierciedlenia w rzeczywistości plotek – jak choćby tej mówiącej o tym, że dziewczyny są razem.

– Mam obsesję na jej punkcie, więc nigdy nie wiadomo. Jestem uzależniona od Maisie – śmieje się z tych doniesień Sophie.

Te plotki w połączeniu z dystansem i poczuciem humoru dziewczyn zaowocowały pewną zabawą na planie serialu. Jak Sansa i Maisie wkręcały resztę ekipy?

– Chociaż w "Grze o tron" jesteśmy siostrami, próbowałyśmy przemycić pocałunek w każdej wspólnej scenie, żeby nieco wkręcić innych. Musieli mieć się na baczności i być pewni, że wszystko idzie zgodnie ze scenariuszem – opowiada Turner.

Zbliżenie między rodzeństwem w "Grze o tron"? Gdyby nie chodziło o rodzinę Starków, można by było w to uwierzyć.

Gra o tron wróci do HBO z 8. sezonem 15 kwietnia

REKLAMA