Bohaterowie "Miasteczka Twin Peaks" w nowej wersji. Zobaczcie genialne grafiki Grega Rutha

Fot. Mondo/Greg Ruth

0

W zestawieniu kultowych seriali wszech czasów "Miasteczko Twin Peaks" zajmuje wysoką pozycję. Teraz produkcja zainspirowała artystę Grega Rutha do przedstawienia swojej wizji bohaterów.

"Miasteczko Twin Peaks" zakończyło się w 1991 roku, jednak zgodnie z obietnicą z finałowego odcinka z lat 90. doczekało się kontynuacji. Nastąpiła ona w 2017 roku i przyjęła formę miniserii, w której zobaczyliśmy agenta Coopera i innych bohaterów po ponad 25 latach przerwy.

Choć kontynuacja nie cieszyła się tak szaloną popularnością, jak dawne sezony, nie da się ukryć, że serial Davida Lyncha nosi miano kultowego i jest źródłem wielu inspiracji.

Miasteczko Twin Peaks – rysunki Grega Rutha

Greg Ruth stworzył wystawę "The Art of Greg Ruth – A Twin Peaks Interpretation", której przedmiotem jest jego wizja bohaterów serialu. Jest równie mroczna i niepokojąca co produkcja Lyncha, a obejrzeć będzie ją można w Galerii Mondo mieszczącej się w Austin w Teksasie od 8 do 12 marca.

– Podstawą serii, z której wywodzą się te rysunki, była gra, zabawa bez konsekwencji. Temat i format "Miasteczka Twin Peaks" zawsze były dla mnie dwiema rzeczami – pomysłami i postaciami. Jego dziwny podświadomy język stworzył podwaliny pod konkretny rodzaj sztuki, który naprawdę nadaje się do zabawnych eksperymentów – mówi artysta.

Greg Ruth w osobliwy sposób sportretował agenta Coopera, Alberta, Sarę Palmer, Lelanda Palmera, Diane, agenta Jeffriesa, Audrey Horne i innych bohaterów. Jest też sam David Lynch, czyli serialowy agent Gordon Cole.