Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Leaving Neverland" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

Hit tygodnia: Derry Girls o protestantach z kosmosu

"Derry Girls" (Fot. Channel 4)

"Derry Girls" (Fot. Channel 4)

Nie minęło dużo czasu, odkąd odkryliśmy 1. serię "Derry Girls" na Netfliksie, ale zaledwie sześć krótkich odcinków zostawiło nas z poczuciem, że chcemy więcej. I to natychmiast. Na szczęście 2. sezon irlandzkiego sitcomu wrócił na Channel 4, udowadniając, że opowieść o dojrzewających w latach 90. i w cieniu konfliktu zbrojnego nastolatkach jest co najmniej równie zabawna jak wcześniej.

Integracyjny program, który polega za zakwaterowaniu w jednym miejscu grup młodzieży katolickiej i protestanckiej, a potem wystawieniu uczestników na różne ćwiczenia z komunikacji i zaufania, to doskonały pretekst do wyśmiania stereotypów, ale i sensowności takich inicjatyw. Erin, Orla, Clare, Michelle i James traktują wyjazd jako okazję do realizacji dziwnych ambicji oraz pragmatycznie pojmowanych seksualnych podbojów, uważając protestantów za coś w rodzaju trofeów albo przystojnych i rozwiązłych kosmitów.

Powrót pogubionego księdza Petera, nieustająca wspaniała siostra Michael, na dodatek uzupełniona tu równie stoicką opiekunką młodzieży protestanckiej, przezabawny poboczny wątek tajemniczej wielkiej miski podarowanej jednej matce przez drugą. I przede wszystkim znani nam już bohaterowie, którzy z drobiazgu potrafią zrobić serię absurdalnych zdarzeń, kończącą się wielką awanturą. A wszystko przy muzyce, która budzi piękne wspomnienia. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8