Czy "Dobry omen" będzie mieć 2. sezon? Neil Gaiman rozwiewa wątpliwości

"Dobry omen" (Fot. Amazon Prime Video)

Ostatnio żaden miniserial nie może pozostać tak po prostu miniserialem. Czy podobnie będzie z "Dobrym omenem"? Neil Gaiman wypowiada się na temat potencjalnego 2. sezonu.

Serialowy "Dobry omen" wygląda w zwiastunach jak wszystko, co czytelnicy książki Neila Gaimana i Terry'ego Pratchetta mogli wymarzyć – i jeszcze więcej. A czy jest też opcja, że powstanie więcej niż sześć odcinków, które Amazon zapowiada na koniec maja? Odpowiedzi udzielił współautor książki i zarazem showrunner serialu.

Dobry omen – o czym jest ten serial?

Neil Gaiman pojawił się na panelu "Dobrego omenu" na festiwalu SXSW. Jak informuje Entertainment Weekly, podczas panelu zaprezentowano 20 minut serialu. Widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda Ogród Edenu, zapoznać się z aniołem Azirafalem (Michael Sheen) i demonem Crowleyowi (David Tennant), a także zarządzającym Niebem archaniołem Gabriela (Jon Hamm).

W "Dobrym omenie" zobaczymy, jak duet nietypowych przyjaciół ma uratować świat przed nadciągającą zagładą. Nastoletni Antychryst ma zesłać na Ziemię Armageddon, czworo jeźdźców Apokalipsy już nadciąga, a aniołowi Azirafalowi i demonowi Crowleyowi, którzy żyli wśród ludzi od tysięcy lat, perspektywa końca świata jednak nie za bardzo się podoba.

I to właśnie ten duet niecodziennych sojuszników ma być sercem i duszą serialu. Jak powiedział Michael Sheen podczas panelu, to jedyna postać, którą zagrał i o której nie myśli jako o osobnym bycie. Azirafal istnieje dla niego tylko z Crowleyem, choć oczywiście pod wieloma względami oni są zupełnie od siebie różni.

– To film kumpelski. Azirafal i Crowley uzupełniają się, są dla siebie jak yin i yang. Myślę, że istnieją jako jedno – dodał David Tennant.

Podczas panelu pojawiły się także porównania do filmu drogi, komedii osadzonej w biurze i do filmu "Autostopem przez Galaktykę".

Dobry omen – czy będzie 2. sezon serialu?

Neil Gaiman oficjalnie potwierdził, że w planach jest tylko sześć odcinków "Dobrego omenu" i kontynuacji nie będzie, nawet jeśli serial okaże się dużym sukcesem.

– Cudowna rzecz w związku z "Dobrym omenem" jest taka, że ma początek, środek i koniec. 1. sezon "Dobrego omenu" to cały "Dobry omen". To świetna sprawa. To się kończy. Macie sześć odcinków i to tyle. Nie próbujemy nic dodawać, żeby to kontynuować w nieskończoność – zapewnił.

Dobry omen – kiedy premiera serialu?

"Dobry omen" pojawi się 31 maja w całości na platformie Amazon Prime Video.

REKLAMA