Ethan Hawke z główną rolą w miniserialu! Showtime zamawia "Good Lord Bird"

Ethan Hawke w filmie "Siedmiu wspaniałych"

Czterokrotnie nominowany do Oscara aktor wyprodukuje, napisze oraz zagra w nowym serialu limitowanym od Showtime. "Good Lord Bird" opowie o czasach sprzed wojny secesyjnej.

Showtime nie przestaje przyciągać największych hollywoodzkich gwiazd do swoich limitowanych seriali. Po "Ucieczce z Dannemory" z Patricią Arquette, Benicio Del Toro i Paulem Dano oraz nadchodzącym "The Loudest Voice" z Russellem Crowem i Naomi Watts, stacja właśnie zamówiła ośmioodcinkowy "Good Lord Bird", w którym główną rolę zagra Ethan Hawke.

Ethan Hawke w nowym serialu Showtime

W "Good Lord Bird" Ethan Hawke zagra amerykańskiego abolicjonistę Johna Browna, który jeszcze przed wojną secesyjną walczył o zniesienie niewolnictwa. Serial oparty jest na powieści Jamesa McBride'a o tym samym tytule, która w 2013 roku została nagrodzona National Book Award dla najlepszej powieści. "Good Lord Bird" opowiedziana jest z perspektywy młodego niewolnika o przezwisku Onion i opisuje jego relację z Johnem Brownem oraz późniejszy udział w najeździe z 1859, który choć ostatecznie nie powiódł się, miał ogromne znaczenie dla wojny secesyjnej w następnej dekadzie.

Dla Hawke'a, występ w "Good Lord Bird" będzie pierwszą tak znaczącą rolą w produkcji telewizyjnej. Dotychczas aktor wystąpił zaledwie w jednym odcinku "Alias" oraz w dwuodcinkowej adaptacji "Moby'ego Dicka" z 2011 roku. Ethan Hawke nie tylko zagra w miniserialu, ale dodatkowo go wyprodukuje oraz napisze do niego scenariusz razem z Markiem Richardem ("Hell on Wheels"). Za reżyserię odpowiadać będzie Anthony Hemingway, który ma na swoim koncie odcinki m.in. "American Crime Story", "Treme" i "The Wire".

Good Lord Bird – kiedy premiera?

Serial przygotowywany był przez Hawke'a i Jasona Bluma, szefa studia Blumhouse Productions odpowiedzialnego za takie tytuły jak "Uciekaj!" czy "Ostre przedmioty", już w czerwcu ubiegłego roku, ale dopiero teraz stacja Showtime zdecydowała się na zamówienie pełnego sezonu produkcji. Zgodnie z informacjami podanymi przed Deadline, serial zadebiutuje na antenie stacji w 2020 roku.

REKLAMA