"Orphan Black" powróci w odświeżonej wersji? AMC planuje nowy serial o klonach – pierwsze informacje!

"Orphan Black" (Fot. BBC America)

Telewizja AMC planuje nowy serial osadzony w świecie "Orphan Black". Nie będzie to jednak ani spin-off, ani reboot oryginalnej historii z Tatianą Maslany w kilkunastu różnych rolach.

"Orphan Black" podbiło telewizję w 2013 roku brawurową rolą Tatiany Maslany, która na początku grała kilka, a w końcu kilkanaście różnych klonów. Serial, który przyniósł nagrodę Emmy odtwórczyni (licznych!) głównych ról, zakończył się po pięciu sezonach w 2017 roku. A teraz ma szansę powrócić w nieco innej formie.

Orphan Black – w planach nowy serial

Jak nieoficjalnie donosi serwis Variety, powstaje zupełnie nowy serial osadzony w świecie "Orphan Black". Tworzy go Temple Street Productions, producent oryginału, dla telewizji AMC. Na razie projekt jest we wczesnej fazie rozwoju.

Źródła Variety twierdzą, że nie będzie to ani spin-off, ani reboot oryginalnego serialu, tylko kompletnie nowa historia dziejąca się w tym samym świecie. Producenci dopiero szukają scenarzysty, który miałby odpowiadać za projekt. Plan jest taki, że różni ludzie mają przedstawić różne pomysły i dopiero z nich powstanie właściwy serial.

AMC i Temple Street nie komentują tych informacji. A są one o tyle ciekawe, że "Orphan Black" nie było serialem telewizji AMC, tylko BBC America. Być może z nową produkcją będzie tak jak z "Obsesją Eve", której 2. sezon ma być emitowany jednocześnie na AMC i BBC America (a w Polsce będziemy go oglądać na HBO GO).

Na razie jest za wcześnie, żeby spekulować na ten temat. Wiemy tylko jedno: świat klonów ma szansę powrócić na nasze ekrany, a kolejna zdolna aktorka bądź aktor może powtórzyć sukces Tatiany Maslany.

REKLAMA