8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Koniec serialu "Luck" po śmierci kolejnego konia. Daty powrotów "Trawki" i "Episodes". Spoilery na temat nowych odcinków "Gry o tron". A poza tym "The Lying Game", "Breaking Bad", piloty...

1. HBO kasuje "Luck". Serial z Dustinem Hoffmanem, Nickiem Nolte i Weroniką Rosati nie miał szczęścia. Wczoraj pisałam o śmierci trzeciego konia, przewidując, że 3 sezonu serialu nie będzie. Okazuje się, że się pomyliłam: HBO skasowało serial już teraz, mimo że 2. sezon był nie tylko zamówiony, ale już w trakcie produkcji. Co się stało? Bezpośrednia przyczyna to śmierć kolejnego konia na planie. Organizacje broniące praw zwierząt nie dałyby żyć twórcom seriali, gdyby to się powtórzyło raz jeszcze (a pewnie by się powtórzyło). Ale moim skromnym zdaniem nie chodzi tylko o to - skorzystano po prostu z okazji, żeby zakończyć serial, który był porażką. Oglądalność na poziomie 400-500 tys. to nie jest dla HBO szczyt marzeń, zwłaszcza kiedy na serial idzie wielka kasa. "Luck" prawdopodobnie nie stałby się już hitem, zwłaszcza że po początkowych zachwytach klimatem, nawet krytycy zaczęli narzekać, że w serialu nic się nie dzieje.

2. Co w pięciu pierwszych odcinkach w 2. serii "Gry o tron"? Ci z Was, którzy czytali książkę, dobrze wiedzą, co zobaczymy w kwietniu w "Grze o tron". Tych, którzy nie czytali, a chcieliby poznać spoilery, zapraszam do lektury opisów odcinków które znajdziecie tutaj. Tytuły pięciu pierwszych to: "The North Remembers", "The Night Lands", "What Is Dead May Never Die", "Garden of Bones" i "The Ghost of Harrenhal". Premiera w Polsce 2 kwietnia w HBO. Jeśli chcecie przypomnieć sobie 1. sezon, warto wiedzieć, że został on już wydany na DVD.

3. Kiedy wracają "Trawka" i "Episodes"? "Dexter" i "Homeland" wracają 30 września, a już 1 lipca powróci stara dobra "Trawka" z 8. sezonem i "Episodes" z 2. sezonem. Nowa, chyba tym razem już naprawdę ostatnia seria "Trawki" będzie liczyć 13 odcinków, a 2. seria "Episodes" - 9 odcinków.

4. "Breaking Bad" też wróci w lipcu. Tego można się było spodziewać, ale podaję dla formalności: Bryan Cranston napisał na Twitterze, że premiery 5. sezonu możemy spodziewać się w lipcu. Produkcja wkrótce rusza.

5. Będzie 2. sezon "The Lying Game"? Fani pewnie już się niecierpliwią, że ABC Family milczy - ale Deadline ma dobrą wiadomość. Na 99% 2. sezon będzie i już wkrótce zostanie to oficjalnie ogłoszone.

6. Miniserial "The Slap" na Sundance Channel. Australijski miniserial "Klaps" ("The Slap") wystartuje w czwartek 12 kwietnia o godz. 22:00 na Sundance Channel, dostępnym w UPC Polska. Serial opowiada historię społecznych konsekwencji pewnego klapsa wymierzonego dziecku. Zastanawiacie się, czy warto? Mnóstwo nagród Australian Academy of Cinema 2012 i Television Arts Awards mówi samo za siebie.

6. Nie będzie dramatu bokserskiego w HBO. Serialu "Da Brick" opartym na życiu Mike'a Tysona, którego pilota miał wyreżyserować Spike Lee, nie będzie. HBO właśnie zrezygnowało z jego zamówienia.

7. Jenna Elfman będzie pierwszą damą. Pamiętacie Dharmę z serialu "Dharma i Greg"? Jest szansa, że znów będziemy ją oglądać na ekranie. Jenna Elfman dostała jedną z głównych ról w pilocie komedii "1600 Penn", zamówionym przez NBC. Zagra pierwszą damę. Serial ma opowiadać o dysfunkcyjnej rodzinie, która zamieszkała w Białym Domu. Jennę zobaczymy też w finale 2. sezonu "Shameless", a latem w "Damages".

8. Gwiazda "CSI" w pilocie "Hurt People". Znany z "CSI" William Petersen zagra płatnego mordercę w "Hurt People". Ma to być mroczny serial - głównego bohatera zatrudni mafia, która wcześniej zabiła mu żonę. Projekt na razie nie znalazł stacji - ale zostanie przedstawiony wkrótce wszystkim kablówkom.

REKLAMA