"Zaginięcie Madeleine McCann" – zobaczcie zwiastun dokumentu Netfliksa o sprawie brytyjskiej dziewczynki

Madeleine McCann w 2007 roku

0

Jutro na Netfliksie pojawi się serial dokumentalny "Zaginięcie Madeleine McCann", który opowie o sprawie zniknięcia trzyletniej brytyjskiej dziewczynki podczas wakacji w Portugalii.

Do licznego grona netfliksowych dokumentów dołączy jutro 8-odcinkowa produkcja "Zaginięcie Madeleine McCann". Zgodnie z oficjalnym opisem, serial ma być "wnikliwą analizą sprawy zaginięcia trzyletniej Madeleine McCann, która zniknęła podczas rodzinnych wakacji". Tragedia, która dotknęła brytyjską rodzinę, miała miejsce w Portugalii w 2007 roku.

Sprawa, którą żyły media na całym świecie, była umarzana i wznawiana zarówno przez portugalski, jak i brytyjski wymiar sprawiedliwości. Mimo że zdjęcia Madeleine pojawiały się wszędzie na pierwszych stronach gazet, poszukiwania nie zakończyły się sukcesem. Do dziś nie wiadomo, co się stało z dzieckiem.

Zaginięcie Madeleine McCann – zwiastun serialu

W serialu dokumentalnym Netfliksa zobaczymy wywiady z ponad 40 osobami w jakiś sposób związanymi ze sprawą, archiwalne nagrania i próby odtworzenia zdarzeń. Przed kamerami pojawili się śledczy, dziennikarze i przyjaciele rodziny McCannów. W ogóle w nim nie występują rodzice dziewczynki, Kate i Gerry McCann.

Reżyserem jest dokumentalista Chris Smith, który wcześniej stworzył m.in. "Jim & Andy: The Great Beyond" i "Fyre".

Zaginięcie Madeleine McCann – premiera 15 marca na Netfliksie