Produkcja "Katy Keene", spin-offu "Riverdale" oficjalnie rozpoczęta! Zobaczcie zdjęcie ekipy

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Właśnie rozpoczęły się prace nad pierwszym spin-offem "Riverdale". Ekipa "Katy Keene" już jest na planie i szykuje się do pracy przy pilotażowym odcinku. Chcecie ją poznać?

"Katy Keene" ma być pierwszym spin-offem "Riverdale". Będzie to kolejna historia oparta na tytule z Archie Comics. Fabuła serialu skoncentruje się na czwórce bohaterów, którzy próbują spełnić swoje marzenia w Nowym Jorku. Główna rola należy do tytułowej Katy – modelki, aktorki, piosenkarki i fashionistki. Bohaterkę tę zagra Lucy Hale.

Kolejna ważna postać to Josie McCoy (Ashleigh Murray), dobrze już znana widzom "Riverdale". Tym razem córka byłej burmistrz miasteczka będzie już wokalistyką i kompozytorką. Akcja "Katy Keene" rozgrywa się bowiem po wydarzeniach z serialu-matki.

Prace na planie pilota zostały oficjalnie rozpoczęte. Na profilu Archie Comics pojawiło się zdjęcie ekipy zrobione tuż przed wspólnym czytaniem scenariusza.

Natomiast Roberto Aguirre-Sacasa, showrunner produkcji, wrzucił fotkę z planu. Właśnie przy tej czerwonej latarni morskiej dojdzie do spotkania Josie i Katy.

Scenariusz pierwszego odcinka serialu stworzyli Roberto i Michael Grassi. Serial wyprodukują Greg Berlanti, Sarah Schechter i Jon Goldwater, prezes Archie Comic. Prócz wspomnianych aktorek w "Katy Keene" zobaczymy również Jonny'ego Beauchampa jako Jorge'a/Gingera Lopeza, Julię Chan w roli Pepper Smith i Luciena Laviscounta jako Alexandra Cabota.

Pilot serialu ma zweryfikować jego dalszy los, kwestia ewentualnego zamówienia wyjaśni się w maju.