"Detektyw Monk" wjechał na Amazon Prime Video. To jeden z najlepszych kryminałów, jakie widzieliśmy

"Detektyw Monk" (Fot. USA Network)

0

Jeśli Tony Shalhoub kojarzy wam się z tatą wspaniałej pani Maisel, to znaczy, że macie do nadrobienia "Detektywa Monka". Kultowy procedural pojawił się w całości na Amazon Prime Video.

Amazon co jakiś lubi wrzucić do serwisu Prime Video jakiś naprawdę kultowy tytuł i czekać aż odkryjemy go sami (bo na jakiekolwiek oficjalne informacje w Polsce na razie nie mamy co liczyć). Tym razem jest to "Detektyw Monk", który został udostępniony wczoraj, a wypatrzyliśmy go dopiero dziś rano.

Detektyw Monk – jeden z najlepszych kryminałów

"Detektyw Monk" to amerykański procedural kryminalny od USA Network, który był emitowany w latach 2002-2009. Doczekał się 8 sezonów i 125 odcinków, w których Adrian Monk, cierpiący na zaburzenia osobowości konsultant policji w San Francisco, walczył z licznymi przestępcami i jeszcze liczniejszymi fobiami, a także szukał mordercy swojej żony Trudy.

Andy Breckman (który w zeszłym roku próbował powrócić do telewizji z netfliksowym "The Good Cop", ale nie wyszło) stworzył jeden z najbardziej charakterystycznych procedurali w historii. Serial przetarł szlaki dla komediodramatów kryminalnych i przyniósł odtwórcy tytułowej roli liczne nagrody. Tony Shalhoub zdobył Złoty Glob, dwie nagrody SAG i trzy nagrody Emmy.

"Detektyw Monk" przez kilka lat utrzymywał także rekord najchętniej oglądanego serialu w amerykańskich kablówkach. Został pobity przez "The Walking Dead" w 2012 roku.

Detektyw Monk – gdzie oglądać online?

Serial kryminalny "Detektyw Monk" jest dostępny w serwisie Amazon Prime Video z polskimi napisami.