Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Hit tygodnia: The Good Fight rewelacyjnie zaczyna sezon

"Sprawa idealna" (Fot. CBS All Access)

"Sprawa idealna" (Fot. CBS All Access)

Skandal w kancelarii, kolejna odsłona walki z Trumpem, nowa Maia, a na dodatek wpadająca w ucho piosenka o NDA. Zestaw to co najmniej dziwny, ale akurat do "The Good Fight" pasujący jak ulał, co zobaczyliśmy w premierowym odcinku 3. sezonu – jednym z najlepszych w całym serialu.

Produkcja państwa Kingów wróciła bowiem w doskonałej formie, już na początku udowadniając, że jej twórcom z coraz większością lekkością wychodzi łączenie totalnego absurdu z powagą. W końcu gdzie indziej dałoby się pogodzić wyjątkowy trudny i emocjonalny wątek #MeToo z Trumpami (tym razem w liczbie mnogiej), tak by całość nie wyglądała na sklecony na kolanie zbiór szalonych pomysłów?

Tutaj nie tylko udało się zestawić w teorii niemożliwe do pogodzenia tematy, ale jeszcze zrobiono to w emocjonalny sposób, choć stąpano po bardzo kruchym lodzie. Zamiatanie pod dywan skandalu z udziałem współzałożyciela kancelarii mogło wszak przerodzić się w pokaz hipokryzji, czego jednak uniknięto, przedstawiając gorzką i daleką od ideału, ale nie można mieć wątpliwości, że znacznie bliższą prawdzie rzeczywistość.

A że przy okazji dostaliśmy jeszcze choćby aktorski popis Audry McDonald, a także Christine Baranski toczącą zajadłe dyskusje z siniakiem na plecach Gary'ego Cole'a, to można sobie tylko życzyć, by kolejne odcinki utrzymały podobny poziom. Do piosenek w sumie też moglibyśmy się przyzwyczaić. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA