Kogo próbuje zabić Nocny Król? Fan "Gry o tron" zaproponował bardzo przekonującą teorię

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Vladimír Furdík, czyli Nocny Król w "Grze o tron" zdradził ostatnio, że jego postać ma bardzo konkretny cel, który chce zniszczyć. Nowa teoria sugeruje, że może to być Bran.

Nocny Król przemówił. Vladimír Furdík wcielający się w przywódcę Białych Wędrowców w "Grze o tron" stwierdził, że jego postać "ma konkretny cel, który chce zabić". W rozmowie z Entertainment Weekly aktor wspomniał scenę z "Hardhome", w której widząc Jona Snowa unosi ręce i obiecał, że w 8. sezonie zobaczymy jeszcze mocniejszy moment między nimi. Ale czy aby na pewno Jon jest celem, który Nocny Król tak bardzo próbuje dopaść?

Kto jest celem Nocnego Króla?

Użytkownik Reddita DaughtersOfTheHarpy przeanalizował wypowiedź Furdíka oraz wszystko to, czego dotychczas dowiedzieliśmy się o jego postaci i stworzył równie długą co przekonującą teorię. W największym skrócie – Nocny Król poluje na Brana, a ściślej mówiąc Trójoką Wronę.

Dlaczego jednak nie Jon? Przede wszystkim Nocny Król miał już wcześniej wiele okazji go zabić i gdyby naprawdę mu na tym zależało, już by tego dokonał. Z kolei o wyjątkowości Brana słyszymy w serii wiele razy, choćby od Jojena Reeda, który mówi mu, że "jedyna rzecz, która się liczy to ty". Nie bez znaczenia jest też scena, w której Nocny Król dotknął Brana, na co Trójoka Wrona przestrzegł go, że "wie gdzie jest i przyjdzie po niego".

Co wiemy o Nocnym Królu i Trójokiej Wronie?

Oczywiście Bran Stark jest tak kluczową postacią, ponieważ sam jest Trójoką Wroną, a jego konflikt z Nocnym Królem sięga tysięcy lat sprzed wydarzeń "Gry o tron". Jak zauważa DaughtersOfTheHarpy po tym, jak dzieci lasu stworzyły Nocnego Króla, aby pomógł im walczyć z ludźmi, ostatni bohater przybył im z pomocą w zakończeniu Długiej Nocy. Aby udało im się pokonać Nocnego Króla, dzieci przemieniły go w pierwszą Trójoką Wronę, przy czym właśnie tym bohaterem miałby być Brandon Stark (Budowniczy).

Trójoka Wrona ma moc, aby pokonać Nocnego Króla, więc ciężko się dziwić, że to właśnie jego będzie starał się unicestwić władca nieumarłych. Jeśli wszystkie wcześniejsze Trójokie Wrony są teraz częścią Brana, to właśnie na nim Nocny Król będzie chciał się zemścić, kończąc odwieczny konflikt.

Jako że do premiery 8. sezonu "Gry o tron" został już niecały miesiąc, z pewnością możemy spodziewać się jeszcze wielu podobnych teorii. Ale propozycja DaughtersOfTheHarpy brzmi jak coś, co rzeczywiście moglibyśmy zobaczyć na ekranie. Pod spodem znajdziecie oryginalny i bardzo rozwinięty post, uzasadniający teorię licznymi przykładami z serii.

[Spoilers] I believe I've found out who the Night King is after. Who he wants to kill. Long read. Bare with me. from r/gameofthrones

8. sezon Gry o tron startuje 15 kwietnia na HBO