8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"One Day at a Time" (Fot. Netflix)

0

Miranda Richardson w prequelu "Gry o tron". Maleją szanse na powrót "One Day at a Time". "Mentalista" w kwietniu na FOX Polska. A oprócz tego "Jane the Novela", spin-off "Black-ish" i nie tylko.

1. Maleją szanse na powrót One Day at a Time

Jak donosi Deadline, umowa Sony z Netfliksem utrudni znalezienie nowej stacji "One Day at a Time". Zainteresowana miała być platforma CBS All Access, ale szybko się okazało, że nie może tak po prostu przejąć serialu i wyprodukować nowych odcinków.

Netflix zastrzega w swoich umowach, że skasowany serial nie może być pokazywany nigdzie indziej przez pewien okres, najczęściej dwa albo trzy lata. Dlatego CBS All Access nie przejął wcześniej "American Vandal" (który tworzyło CBS TV Studios), dlatego też znikają superbohaterowie Marvela.

W przypadku "One Day at a Time" zakaz pokazywania na platformach VoD ma być kilkuletni, ale inaczej jest z tradycyjną telewizją. Tutaj okienko wynosi zaledwie kilka miesięcy, co oznacza, że jeszcze jest szansa dla serialu, ale mniejsza, niż mogło się wydawać. Showrunnerka Gloria Calderón Kellett wciąż walczy.

2. Miranda Richardson w prequelu Gry o tron

Nominowana do Oscara Miranda Richardson dołączyła do obsady pilota prequela "Gry o tron". Nie podano, jaką postać zagra.

3. Anders Holm i Tika Sumpter w spin-offie Black-ish

Anders Holm ("Champions") i Tika Sumpter ("The Haves and the Have Nots") wcielą sie w postacie młodych rodziców Bow w nowym spin-offie "Black-ish" osadzonym w latach 80. Arica Himmel zagra 12-letnią Bow, a Gary Cole jej dziadka Harrisona. Pilot nowego serialu zostanie pokazany w tym sezonie w ramach "Black-ish".

4. Babcia Jane w pilocie Jane the Novela

Ivonne Coll, która gra Albę w "Jane the Virgin", wcieli się w zupełnie nową postać w "Jane the Novela". Do obsady dołączyli także Remy Hii ("Marco Polo") w jednej z głównych ról męskich – obok Huntera Parrisha – oraz Benito Martinez ("The Shield") i Holland Roden ("Teen Wolf").

5. Mentalista w kwietniu na FOX Polska

Patrick Jane powraca na polskie ekrany. Widzowie kanału FOX będą mogli oglądać 1. sezon "Mentalisty" codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 20:10, począwszy od 8 kwietnia.

6. Ryan Hansen w pilocie Adam & Eve

Ryan Hansen ("Veronica Mars") zagra Adama w pilocie komedii "Adam & Eve", opowiadającej o parze na trzech różnych etapach związku. Odette Annable ("Supergirl") zobaczymy w roli Eve.

7. Jessica Stroup w pilocie serialu ABC

Jessica Stroup ("Iron Fist") dostała główną rolę w pilocie "Heart of Life", serialu ABC inspirowanego piosenką Johna Mayera. Aktorka zagra siostrę postaci Dave'a Annable'a w historii o dwóch parach rodzeństwa, które pochodzą z zupełnie innych światów i odnajdują się po latach.

8. Obsada komedii To Whom It May Concern

Raymond Ablack ("Narcos"), Michael Cassidy ("People of Earth"), Taylor Dearden ("Sweet/Vicious") i Ana Villafañe dołączyli do obsady pilota sitcomu "To Whom It May Concern". Głównym bohaterem jest Evan (Michael Angarano), który razem z grupą przyjaciół wciela w życie kolejne pomysły ze swojej listy wyzwań.