"Nasza planeta" wygląda obłędnie w pełnym zwiastunie. W polskiej wersji będzie czytać Krystyna Czubówna

"Nasza planeta" (Fot. Netflix)

0

"Czytała Krystyna Czubówna", tyle że tym razem na Netfliksie! Pojawił się pełny zwiastun serialu przyrodniczego "Nasza planeta" od twórców "Planety Ziemi".

Netflix sklonował "Planetę Ziemię", wielki hit telewizji BBC, powracający co kilka lat z nowymi odcinkami – i wygląda na to, że zrobił to dobrze. Zgodnie z oficjalnym opisem, 8-odcinkowy serial "Nasza planeta" będzie "zachwycać zjawiskowymi zdjęciami dzikiej przyrody, pokazując jednocześnie, jak ogromne znaczenie dla naszego życia ma środowisko naturalne oraz jakie kroki należy podjąć, aby je ochronić".

Nasza planeta – zwiastun serialu Netfliksa

Realizacja całego przedsięwzięcia trwała aż cztery lata. Materiał stworzony przez 600-osobową ekipę filmową powstawał w 50 krajach na wszystkich kontynentach, skupiając się głównie na niezwykłej różnorodności środowiska naturalnego - od arktycznych pustkowi i tajemniczych głębin oceanów, przez rozległe krajobrazy Afryki, po tętniące życiem dżungle Ameryki Południowej.

Pierwszy odcinek zabiera widzów w podróż po tropikalnych lasach Brazylii i norweskim archipelagu Svalbard. Zobaczymy w nim, że te nietrwałe, połączone ze sobą ekosystemy mają kluczowe znaczenie dla istnienia życia na ziemi. Kolejne odcinki poświęcone będą głównym biomom i siedliskom na kuli ziemskiej, takim jak pokrywy lodowe, dżungle, wody przybrzeżne, pustynie, sawanna, otwarte morze, wody słodkie i obszary leśne. Netflix chciałby także zainspirować widzów do większego dbania o środowisko.

– Na całym świecie zaburzone zostały występujące w przyrodzie wzajemne powiązania. Najbliższe 20 lat będzie miało decydujący wpływ na przyszłość życia na ziemi – mówi sir David Attenborough, narrator "Naszej planety".

Oprócz wersji oryginalnej z narracją Attenborough, serial będzie dostępny w 10 lokalnych wersjach językowych. Hiszpańskojęzyczne wersje będą czytać Penélope Cruz dla widzów w Hiszpanii i Salma Hayek dla mieszkańców Ameryki Południowej. Polacy będą mogli zobaczyć serial w narracji Krystyny Czubówny.

Nasza planeta – kiedy premiera serialu?

"Nasza planeta" pojawi się na Netfliksie 5 kwietnia. Tego samego dnia zostaną udostępnione dodatkowe materiały pokazujące kulisy powstania serialu.