Ser Jorah i Tyrion zazdrośni o Jona Snowa? Aktorzy z "Gry o tron" o skomplikowanych uczuciach wobec Dany

0

Daenerys Targaryen nie może narzekać na brak adoratorów, a tym bardziej takich, którzy nie mogą zdradzić się ze swoimi uczuciami. Czy Ser Jorah i Tyrion chcieliby być na miejscu Jona Snowa?

Ser Jorah Mormont (Iain Glen) towarzyszy Daenerys Targeryen (Emilia Clarke) od pierwszego sezonu "Gry o tron". I choć ich relacja została wystawiona na próbę, gdy Dany dowiedziała się o listach swojego rycerza do Varysa, mężczyzna dowiódł, że jest godny zaufania swojej królowej.

Jednak nie tylko o lojalność tu chodzi. W grę wchodzi również i miłość, której Jorah nie mógł ukryć przez wszystkie dotychczasowe odcinki serialu.

Gra o tron – Ser Jorah zazdrosny o Jona Snowa?

Uczucie rycerza do Dany oraz zazdrość o Jona Snowa (Kit Haringon) komentuje Iain Glen na łamach "Entertainment Weekly".

– Nie wiem, jak ludzie to postrzegają. Ale w mojej głowie nastąpiła znacząca zmiana, kiedy Jorah stracił jej miłość i odbył tę podróż, żeby ją odzyskać. Ponownie zdobył przychylność Dany i wrócił w jej kręgi. Oczywiście, zawsze istniało tam głębokie uczucie, ale pragnienie odwzajemnionej miłości fizycznej odeszło i był szczęśliwy, mogąc po prostu z nią przebywać – mówi aktor.

Zmieniła się jeszcze jedna rzecz: otóż gdy Jorah trafił z powrotem do ekipy Dany, spotkał Jona Snowa. Czy był zazdrosny? Panowie mieli okazję lepiej się poznać podczas wyprawy za mur.

– Jorah wierzy w Jona Snowa tak jak wielu innych ludzi i poznał go lepiej podczas podróży w ostatnim sezonie. Uważa, że on pasuje do Daenerys i chodzi mu tylko o jej dobro . To skomplikowane emocje, ale myślę, że Jorah uważa, że to dobre połączenie i ich wspiera – dodaje aktor.

Gra o tron – czy Tyrion kocha Daenerys?

Skomplikowane relacje łączą również Dany i Tyriona (Peter Dinklage). Na ich temat wypowiada się Peter Dinklage.

– To skomplikowane. To relacja zarówno zawodowa, jak i osobista. Oczywiście, że on coś do niej czuje. Kocha ją albo myśli, że tak jest. Ona wzbudza w nim podziw. Tyrion kwestionuje to względu na swoje wcześniejsze miłosne doświadczenia. W tej relacji jest wiele zazdrości, no i on kocha też Jona Snowa. Są to dwie osoby, z którymi wiele go łączy – w pewnym sensie oni również są outsiderami we własnych rodzinach i obrali całkiem inną ścieżkę niż ich bliscy, miejmy nadzieję, że tę lepszą.

Tyrion zastanawia się nad tym, jak mądry jest ten krok [związek Jona i Dany], ponieważ namiętność i polityka nie są dobrym połączeniem. Wie, że związek tych dwoje może być bardzo niebezpieczny – mówi aktor.

Do tej pory Dany jasno postawiła sprawę – Jorah jest jej rycerzem, Tyrion doradcą, a Jon kochankiem.

8. sezon Gry o tron startuje 15 kwietnia na HBO